Neden PBS Sling ve Diğer Akış Servisleri Tarafından Sunulanmıyor?

PBS, şovlarının akış haklarına sahip değildir, bu nedenle sizin gibi kesişen görüntüleyenler yerel PBS istasyonunuzu izleyemez.

Sling TV, YouTube TV, Playstation TV ve daha pek çok konuda derinlemesine yorumlar yazdık, ancak daha önce hiç görülmedik bir şey fark etmedik: Bu hizmetlerin hiçbiri PBS'ye erişim sağlamıyor.

İşte Jefferson Graham, ABD Bugün için yazıyor, nedenini açıklıyor:

PBS'nin yokluğunun nedenleri karmaşıktır, ancak bu durum şu şekildedir: CBS'nin ve diğer yayın ağlarının aksine, PBS tüm gösterileri için talep edilen akış haklarını elde etmemiştir.

Bu büyük bir anlaşma değil: PBS, Roku, Apple TV ve izlemek için her türlü şeyle birlikte çok sayıda başka platform için gerçekten harika uygulamalar sunuyor. Ve kolayca PBS dahil olmak üzere ücretsiz TV izlemek için bir anten kullanabilirsiniz. Plex PVR kullanarak canlı TV bile kaydedebilirsiniz. Biraz iş gerektiriyor ama buna değer.

Ancak Sling gibi hizmetlerin cazibesi, çoğu TV izlemeye gitmek için tek bir yere sahip olmaktır, bu yüzden PBS'nin kar amacı gütmeyen ağın hayranları için bir sürtünme olması pek bir şey değildir. İşte PBS, bu akış haklarını ortadan kaldırabileceğini umuyor ve yerel kamu istasyonları da gemiye biniyor.