Neden Üçüncü Tarafın Instagram Müşterisi Sadece Broke

Instagram, müşterilerin haftada 5000'den bir saatte 200'e kadar gerçekleştirebileceği API çağrılarının sayısını önemli ölçüde azalttığı için üçüncü parti uygulamalarını kırdı.

Bazen üzerinde gezinip Instagram'da yayınlamak için üçüncü taraf uygulamaları kullanırsanız bu sizi etkilemeyebilir, ancak Instagram analizlerini sunan herhangi bir araç bu yeni kurallarla hızlı bir şekilde kırılacaktır.

Josh Constine, Tech Crunch için yazıyor:

Bu haftasonu [Instagram] geliştiricilere Instagram API'sinden ne kadar veri toplayabildiğini büyük bir düşüşle şaşırttı ve API sınırını kullanıcı başına saatte 5.000 ila 200 çağrı arasında daralttı. Kullanıcıların takipçilerinin onları takip edip etmediklerini veya etkileşimde bulunup bulunmadığını, kitlelerini analiz etmelerini veya ilgili hashtag'leri bulup bulmadıklarını öğrenmelerine yardımcı olan uygulamalar artık API limitlerine hızlı bir şekilde giriyor ve bu da kullanıcıların işlevselliğini bozuyor ve kullanıcıları sinirlendiriyor.

Kafanız karıştıysa merak ediyor olabilirsiniz: API nedir? Temelde, Instagram gibi üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine sunulan bir dizi özellik web sitesi. Bir üçüncü taraf uygulamasında gördüğünüz, etkileşimde bulunduğunuz veya fotoğraf paylaştığınız her seferinde, uygulama bir API çağrısı olarak adlandırılıyor. Anaylitcs uygulamaları bu çağrıların çoğunu yapıyor, bu yüzden hızlı bir şekilde kırıldılar.

İLGİLİ: Bir API nedir?

Geliştiriciler, bu Yığın Taşması iş parçacığının ortaya koyduğu gibi, değişiklik hakkında hiçbir uyarı almamışlar. Bağlı olduğunuz bir uygulamanın işe yaramadığı konusunda sinirlenebilirsiniz, bu da mantıklı. Ama muhtemelen geliştiricinin hatası değildir ve olasılıklar sizden daha kötü bir hafta geçiriyorlar.