Oculus Go Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır

Yeni Oculus Go VR kulaklığı ile çok eğleniyoruz, ancak pil ömrünüzü kullanmıyorken değil, aynı zamanda pil ömrü de korkunç. Pil, orada oturan birkaç saat içinde akıyor! Oculus Go'nuzdan daha iyi pil ömrü elde etmek için.

Pilin orada otururken öldüğü zaman, tam anlamıyla demek istediğimiz şey bu. Kulaklıklı mikrofon setini çıkarır, masanıza koyun ve birkaç saat sonra veya bir sonraki gün geri dönersiniz ve pil ya tamamen boşalır ya da ölür. Bu, kullanılmayan herhangi bir cihaz için olmamalı ve kesinlikle boşaldığı kadar hızlı olmamalıdır. Umarım, Oculus yazılım üzerinde çalışacak ve pil ömrünü daha iyi bir hale getirecektir, ancak şimdiye kadar beklemek ve çalışmak zorundayız.

Bu izole bir olay değil, biz Oculus Go kulaklık kullanarak HTG HQ 5 farklı insan var ve çoğumuz pil ömrü sorunları yaşıyoruz. Herhangi bir ortak faktör yoktur; biri geliştirici modunu etkinleştirmiş, diğeri ise 4'tü. Zorlukla bir şey takıldı ve iki kişi ağır bir şekilde kullandı. Hala araştırma yapıyoruz ve daha fazla cevap bulduğumuzda güncellenecek.

Oculus Go sadece kesinlikle batarya ömrüne sahiptir. Bunu ayarlarsanız, pil birkaç saat içinde boşalacaktır. Ama neyse ki, yaşamayı kolaylaştırmak için yapılabilecek birkaç basit şey var.

Oculusunuz Kullanımda Çok Hızlı Öldüğünde

Bunu kullanırken sizin kulaklık pil ömrünü kaybediyor, bu bir şey izlerken ya işlemci gücünü çok fazla alıyor bir oyun oynuyor ve pil boşaltmak için gidiyor ediyoruz çünkü bu. Bunun için gerçekten sihirli bir çözüm yok.

Bununla birlikte, ne yapabilirsiniz, çok kalın olmayan ve kulaklığı açıkken taktığınız gerçekten uzun bir USB şarj kablosu satın alın. Kablonun biraz fazladan fazla gevşek olması için yeterince uzun olduğu sürece fişin takılı olduğunu fark etmeyeceksiniz ve çok iyi bükülmeyen süper kalın sağlam kablolardan biri değildir. Bu Amazon'da neredeyse 10 is uzunluğunda ve size oynamak için bol miktarda kablo vermelisiniz.

Çoğunlukla video izlemek için VR kulaklığını kullanıyorsanız, özel bir göz atma penceresine akıtmak veya akıtmak yerine, filmleri doğrudan kulaklığa kopyalayıp oradan oynatmak suretiyle en az bir pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. PC'nizden. Ancak bu bir ton kaydetmeyecek ve özellikle de pil sorunları yaşıyorsanız, özellikle de video izlerken başınızı çok fazla hareket ettirmeyeceğiniz için takmanız daha iyi.

Biz takılıyken Oculus ile oynamak için biraz zaman harcadık ve Go, tam hareket kontrolüne sahip olmadığından, yaptığınız şeyin çoğu hala oturmak ve biraz yan yana durmak.

Oculusunuz Bekleme Modundayken Çok Hızlı Öldüğünde

Oculusunuz bekleme modundayken gerçekten hızlı ölüyorsa, şimdilik sadece iki seçeneğiniz var. Umarım Oculus, bir noktayı daha iyi hale getiren bir güncellemeyi yayınlayacak, ancak bunu yapana kadar çalışmanız gerekecek.

İlk seçenek, onu ayarladığınız her seferinde takmanızdır. Muhtemelen şüphelendiğin işe yarar. Şimdi bu makaleyi neden okuduğunuzu merak ediyorsunuz.

İkinci seçenek ise, her gün kullandığınız zaman kulaklığı tamamen kapattığınızdan emin olmak ve neyse ki bu gerçekten çok kolay. Test ettik ve kullanılmadığı zaman düzgün bir şekilde kapattığınızda pil bitmeyecek.

Bunu yapmanın en kolay yolu, güç düğmesini birkaç saniye basılı tutmaktır ve bu ekran görünecektir. Buradan Power Off'u seçin.

Alternatif olarak, sıkı bir kapatma yapmak için kulaklığın önündeki güç düğmesini 10 saniye basılı tutabilirsiniz.

Tekrar oynamaya hazır olduğunuzda, ışık tekrar açılana kadar düğmeyi birkaç saniye basılı tutun ve hızlı bir şekilde açılır ve sanal poker oynamaya başlayabilir veya en sevdiğiniz şey ne olursa olsun.

Görüntü kredisi: ShutterStock, Oculus