Oculus Go’da Tarayıcı Geçmişinizi Nasıl Görebilir veya Silebilirsiniz

Eh, bu sefer gerçekten yaptın. “Linux” gibi, utanç verici bir şey aradınız – Oculusunuzda, ve şimdi arama geçmişinizde. Ne yapacaksın? Neyse ki, tarayıcınızı veya arama geçmişinizi Oculus Go'nuzda temizlemeye yönelik talimatları aldık.

Oculus Go Tarayıcınızın Geçmişini Bulma

Ana gezinme aracını kullanarak tarayıcınızı açın ve sağ tarafa bakın. Sağ üst köşedeki “Ayarlar” düğmesine (dişli simgesine) ve ardından “Geçmiş” seçeneğine tıklayın.

Burada, geçmişinizin tamamını görebilir ve bireysel geçmiş öğelerini silebilirsiniz.

Oculus Go’da Tarayıcınızı ve Arama Geçmişinizi Temizleme

Tahmin ettiğiniz gibi, tüm tarayıcı geçmişinizi bir seferde silmek için Ayarlar'a dönün ve ardından “Tarama Verilerini Temizle” seçeneğini tıklayın.

Varsayılan ayar, geçen saatteki verileri temizlemektir. Bu sizin için yeterince iyi bir zaman çerçevesi ise, sadece silmek istediğinizi seçin ve “Verileri Temizle” düğmesine basın. Verileri yalnızca son bir saatten daha uzun bir süre içinde silmek istiyorsanız, “Son bir saatteki verileri temizle” yi okuduğu yeri tıklayın.

Bu, verilerin temizleneceği zaman aralığını değiştirebileceğiniz hızlı bir pencere açar. Tüm tarama geçmişinizi silmek isterseniz, “zamanın başlangıcı” seçeneğini seçin.

Verilerin temizlenmesi oldukça kolaydır, ancak bir dahaki sefere Oculus Go'nuzdaki özel göz atma modunu tekrar Linux gibi şeyleri incelemeden önce kullanın.