Oculusunuza VR Videolarını Nasıl Aktarılır PC'nizden Git (Ve Oynatın)

Oyun oynamak ve VR film izlemek için yeni ve parlak bir Oculus Go kulaklığınız var ancak bu filmleri ilk olarak VR kulaklığına nasıl yerleştiriyorsunuz? Videoları PC'nizden veya Mac'inizden Oculus Go'ya nasıl taşıyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sadece Oculus kulaklığınızda oynayabileceğiniz tam VR filmleri değil, yerel dosya olarak sakladığınız herhangi bir film olabilir. Oculus'unuzda düzenli bir film izlemek istiyorsanız, dosyaları kopyalayıp Oculus galerisinden başlatmanız yeterlidir. Görüntüleme keyfiniz için sanal bir sinema ile sunulacaksınız.

Bu yüzden, Windows'tan videoların nasıl kopyalanacağına, Mac'te nasıl yapılacağına ve o videoların Oculusunuzda nasıl bulunacağına ve keyfini çıkaracağınıza göz atalım.

VR Videolarını Oculus'a Windows'dan Kopyalama

Windows, Oculus kulaklığınıza bağlanmayı gerçekten kolaylaştırır — sadece Oculus'u bağlayın ve Windows'un bir şey hakkında düşündüğünü söyleyen bir sürü pop-up mesaj göreceksiniz. Sonunda, “Aygıt hazır” diyecek ve bu da Dosya Gezgini'ni açmak için ipucu.

Dosya Gezgini'nde, Bu PC'ye gidin ve ekli aygıt olarak listelenen “VR-Headset” ı göreceksiniz. Bunu açın, içindeki İç Paylaşılan Klasörü açın ve bunun içinde bir Filmler klasörü göreceksiniz.

Videolarınızı sadece Filmler klasörüne kopyalayın ve gitmek için iyi bir konum.

Mac'ten Oculus'a VR Videolarını Kopyalama

Bir Mac kullanıyorsanız, filmleri kopyalayabilmeniz için ek bir adımınız var: Resmi Android web sitesine gidin ve Dosya Aktarımı aracını indirin. Bunu Mac'inize yükleyin ve ardından Uygulamalar altında “Android Dosya Aktarımı” olarak listelenmiş bulabilirsiniz.

Bunu açtıktan sonra, VR veya diğer film dosyalarınızı doğrudan Filmler klasörüne sürükleyip bırakın. Gerçekten bu kadar kolay.

Oculus Go'daki Yerel Depolamadan VR Videoları (veya Any Videos) Oynatma

Artık aktarılan dosyaları aldığına göre, onları nasıl oynayacağına bakalım. Oculus tuşuna basarak ana ekranı açın ve araç çubuğuna bakın. Oculus Galerisini açmak için Gezin> Galeri'ye gidin.

Galeride “Dahili Depolama” seçeneğine gidin. Yerel medyanın saklandığı yer burası.

Kopyaladığınız filmleri listede bulabilirsiniz.

Sadece filmi başlatın ve keyfini çıkarın!

VR Modunda VR Film Oynatma Yapmak

Yerel depolama biriminden bir VR videosu yayınlarsanız, video ilk başta bir "sinema" görünümünde sunulur; bu, bir VR filmi için gerçekten tuhaf görünecektir. Menüyü getirmek için tıklatıp, o menüdeki “2D” seçeneğini tıklatmak isteyeceksiniz.

Buradan, video formatına bağlı olarak ayarları 2B veya 180 veya 360 derece arasında değiştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Farklı bir format seçtiğinizde, Oculus doğru VR ayarı ile videoyu tam ekranda yeniden başlatır. Doğru çalışmak için birkaç farklı seçeneği denemek zorunda kalabilirsiniz.

Mutlu film seyretmek! VR'de 2D film izleme deneyimi ilginç değil, ancak bir VR filmi izlemek gerçekten büyüleyici olabilir.