Office 365 için Yönetici Araçları Nerede?

Çoğu insan için, Microsoft Office 365, Outlook, Word, Excel, vb. Gibi bir grup uygulamadır. Ancak kendi etki alanınız varsa, kullanıcılarınızı, gruplarınızı, politikalarınızı ve daha fazlasını yönetebilirsiniz. Hadi bir bakalım.

Office 365 ile birlikte gelen tüm uygulamaları ele aldık, ancak bu bir dizi bağımsız verimlilik uygulamasından çok daha fazlası. Aynı zamanda, Azure Active Directory, kullanım raporları ve çoğu insan hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir sürü güvenlik aracı içeren her türlü aracı içeren bir kurumsal yönetim sistemidir. Bir alan (örneğin AcmeRockets.com) sahip ve Microsoft (örneğin Rob@AcmeRockets.com) bu etki için e-posta sağlıyorsa Bu araçlar (çoğu kullanıcı için) satışa sunulacak Yönetim Merkezi, yaşıyor.

Kişisel kullanıcılar için, bunun en yaygın yolu GoDaddy veya 1 & 1 gibi bir kayıt şirketinden / ana bilgisayardan bir alan adı satın almanız ve paketin bir parçası olarak Office 365 tarafından barındırılan e-posta sunmalarıdır.

İLGİLİ: Alan Adı Alabileceğiniz En İyi Yerler

Yönetici seçeneğini görmek için barındırılan e-postanızı içeren Office 365 hesabına giriş yapmanız gerekir. Giriş sayfasını bulmak bazen biraz zor olabilir, çünkü ana Microsoft sitesinde değil, etki alanı barındırıcınızın sitesinde bulunur. Office.com'da oturum açmayı denerseniz, etki alanınızın nerede kayıtlı olduğunu bilmeniz ve sizi doğru giriş sayfasına yönlendirmeniz genellikle akıllıca olur. Ancak bulamazsanız, etki alanı barındırıcınıza başvurun, size yardım ederler.

Giriş yaptıktan sonra, Yönetici seçeneğini ana Office 365 sayfasındaki uygulamalar listesinde ve ayrıca dokuz noktadan kullanılabilen uygulama başlatıcısında görebilirsiniz.

Yönetici uygulamasına tıkladığınızda, sol tarafta bir seçenekler menüsü görebileceğiniz Yönetici Merkezine yönlendirilirsiniz.

Bunlar, etki alanınızı yönetmek için araçlar içerir. Bazı bölgelerin “Yönetici merkezleri” düğümünü genişleterek bulabileceğiniz kendi ayrı konsolları vardır.

Bu Yönetici merkezlerinin her biri, Güvenlik ve Uygunluk Merkezi gibi yeni seçenekler sunar.

İlgilendiğiniz şeye bağlı olarak, Yönetici Merkezi sizi aylarca meşgul edebilir. Örneğin, Azure Active Directory, birçoğunun kendi başlarına öğrenmesi ve anlaması haftalar sürecek düzinelerce seçenek içerir, bu yüzden Azure / O365 İdaresi'nin birçok kuruluşta kendi başına bir iştir. Yönetici Merkezi çok geniş olduğu için bu noktada daha fazla ayrıntıya girmeyeceğiz, ancak önümüzdeki haftalarda size bazı temel özellikleri ve onlarla neler yapabileceğinizi göstereceğiz.