Office 365 ile Hangi Uygulamalar Gelir?

Office 365'e bir abonelik satın aldığınızda, tarayıcınızda çalışan çeşitli web uygulamalarının yanı sıra, bilgisayarınıza indirip çalıştıracak istemci uygulamaları edinirsiniz. Peki, hangi uygulamaları standart olarak alıyorsunuz ve bunlara nasıl erişiyorsunuz?

Office 365'e abone olduğunuzda, tanıdığınız ve (belki de) sevdiğiniz tüm normal Office uygulamalarının masaüstü sürümlerini indirebilirsiniz (Word, Excel vb.). Ayrıca, bu uygulamaların çevrimiçi sürümlerine de erişebilirsiniz ve belgelerinizi OneDrive'da sakladığınız sürece, masaüstü ve çevrimiçi sürümler arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, yalnızca çevrimiçi olan çeşitli uygulamalara erişebilirsiniz. Kulağa geldiğinden daha az kafa karıştırıcı olsa da, hadi parçalayalım.

Not: Burada açıklanan uygulamalar yazma sırasında Office 365 ( O365 olarak da bilinir) ile sağlanır. Microsoft zaman içinde bunu değiştirebilir ve neredeyse kesin olarak değiştirir, bu yüzden abone olmadan önce kontrol edin.

Geleneksel Masaüstü İstemcisi İndirebileceğiniz Uygulamalar

Office 365, bildiğiniz masaüstü uygulamalarına erişmenizi sağlar. Aslında, bir Office 365 aboneliğiyle (bağımsız kalıcı lisanstan farklı olarak), bu masaüstü uygulamalarını hem Windows hem de macOS'ta bile birden fazla bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Office 365 aboneliğinizle, standart ofis paketini indirirken aşağıdaki masaüstü uygulamalarını edinebilirsiniz:

 • Outlook: Microsoft'un saygıdeğer e-posta istemcisi
 • Kelime: Güçlü kelime işlem
 • Excel: Elektronik tablolar ve veri analizi için
 • PowerPoint: Slayt gösterisi sunumları için
 • OneDrive: OneDrive'ın kendisi ücretsiz olsa da, bir Office 365 aboneliği, bir tane daha TB bulut depolama alanı içerir
 • OneNote: Oldukça düşkün olduğumuz ve Windows 10 ile ücretsiz gelen bir not alma uygulaması
 • Skype: VOIP ve görüntülü arama için
 • Yayınevi: Basit bir masaüstü yayıncılık uygulaması
 • Erişim: Basit veritabanı oluşturma ve yönetimi için

Office'i daha önce kullandıysanız, bazılarını kullanmamış olsanız bile, bu uygulamaların çoğunu bileceksiniz.

Erişebileceğiniz Yeni Web Uygulamaları

Office 365'te yeni olan herkes için aboneliğinizle birlikte gelen web uygulamalarını bilmiyor olabilirsiniz. Bazıları Office 365 aboneliği olmadan bile ücretsiz kullanılabilir, ancak bazıları için abonelik gerekir. Aşağıdaki listede hangisinin hangisi olduğuna dikkat edeceğiz.

Ancak, yalnızca ücretsiz sürümler olması, onları bir Office 365 aboneliğinin bir parçası olarak kullandığınız gibi çalıştıkları anlamına gelmez. İşlevsellik genellikle aynı olsa da, O365 uygulamaları birbirine daha sıkı bağlanır ve size daha iyi uygulama içi seçenekler ve senkronizasyon sağlar.

Bu web uygulamaları depolama için OneDrive'ı da kullanır, yani oluşturduğunuz veya düzenlediğiniz her şey OneDrive'ınızda otomatik olarak depolanır. Bu, dünyanın herhangi bir yerinde Office 365'i yalnızca bir tarayıcı kullanarak herhangi bir bilgisayardan kullanabileceğiniz ve tüm OneDrive dosyalarınıza erişebileceğiniz anlamına gelir. Bilgisayarınıza geri döndüğünüzde, oluşturduğunuz veya düzenlediğiniz her dosya OneDrive'da senkronize edilir.

Office 365'e çevrimiçi eriştiğinizde, tüm uygulamalara uygulama başlatıcısından erişilebilir (Office 365 çevrimiçi uygulamalarının sol üst kısmında dokuz nokta bulunan düğme).

Hangi uygulamayı kullandığınıza bağlı olarak, bir uygulama listesini de görürsünüz…

… Ya da bir fayans yaprağı.

Ne olursa olsun, aynı uygulamaların listesi ve işte yaptıkları şey:

 • Word, Excel, PowerPoint ve OneNote: Bunlar, bilinen masaüstü uygulamalarının çevrimiçi versiyonlarıdır. Oldukça iyi özelliklere sahipler, ancak masaüstü meslektaşları kadar güçlü değiller. İlgileniyorsanız farklılıklarla ilgili bir sorunumuz var.
 • Outlook: Outlook'un çevrimiçi sürümü aslında Outlook.com'dur ve masaüstü sürümünden oldukça farklıdır. Birincisi, masaüstü istemcisindeki Kişiler, Takvim ve Görevler işlevi ayrı çevrimiçi uygulamalara bölünmüştür (aşağıya bakınız).
 • Kişiler: İstemci uygulamasında Outlook'un bir parçası olarak gelen, ancak ayrı bir çevrimiçi uygulama olan Rehber yöneticisi.
 • Takvim: İstemci uygulamasında Outlook'un bir parçası olarak gelen, ancak ayrı bir çevrimiçi uygulama olan Takvim işlevi.
 • Görevler: İstemci uygulamasında Outlook'un bir parçası olarak gelen, ancak ayrı bir çevrimiçi uygulamadır. Bu, yalnızca Office 365'te bulunur ve ücretsiz çevrimiçi Office uygulamalarında yoktur.
 • Sway: Bireysel slaytlardan ziyade yuvarlanan bir anlatı yoluyla hikaye anlatımı için tasarlanmış çevrimiçi sunumlar.
 • Skype: Windows 10 ile birlikte gelen telefon ve video görüşmesi. Yükleyebileceğiniz, daha sonra yerleşik sürümden daha fazla işlevsellik içeren bir “masaüstü sürümü” vardır ve eğer karmaşık bir sesse, öyle. Farklılıkları sizin için yazdık, bu yüzden kendiniz çözmek zorunda değilsiniz.
 • Akış: Tetikleme tabanlı bir iş akışı sistemi, yalnızca bir Office 365 aboneliği veya tek başına bir Flow aboneliği satın aldıysanız kullanılabilir.
 • Formlar: Kolayca ve hızlı bir şekilde anketler, kısa sınavlar, anketler ve anketler oluşturun. Yalnızca bir Office 365 aboneliği satın aldıysanız kullanılabilir.
 • Bing: Sizi Microsoft'un arama motoruna yeni bir sekmede götüren bir bağlantı.
 • MSN: Portalların ne zaman büyük bir şey olduğunu hatırlıyor musunuz? Onları şimdi hiç kullandın mı? Hayır, biz de değiliz. Ancak geçmişten bir patlama istiyorsanız, MSN hala buralarda.
 • Office: Diğer uygulamaları açabileceğiniz ve herhangi bir Office 365 uygulamasıyla açtığınız dosyaları görüntüleyebileceğiniz veya düzenleyebileceğiniz Office giriş sayfasına bir bağlantı.

Office 365 aboneliğinizi bir etki alanıyla ilişkilendirdiyseniz (yani, sahip olduğunuz bir etki alanı için e-posta işlevi satın aldınız), ayrıca kullanıcıları, grupları, güvenliği ve uyumluluğu yönetmenizi sağlayan bir Yönetici kutucuğu alırsınız ve çeşitli başka şeyler. Ancak, Office araçlarını kullanmak için aboneliği yeni satın aldıysanız, Yönetici araçlarına ihtiyacınız olmaz ve bunlara erişemezsiniz.

İLGİLİ: Neden Microsoft Office 365 Harika Bir Fırsat