Outlook'ta E-posta Nasıl Zamanlanır

E-postanızın belirli bir zamanda gelmesini istemenizin birçok nedeni vardır; örneğin, işe başladığında postalarınızı birinin gelen kutusunun üstüne koymak gibi. Bunu, iletilerinizi zamanlayarak Outlook'ta yapabilirsiniz.

Daha ileri gitmeden önce, birkaç uyarı eklemeliyiz. Öncelikle, belirli bir zamanda bir e-posta göndermek, alıcının o zaman gelen kutusuna gelmesini garanti etmez. Bir e-posta göndermek ile birinin gelen kutusunda görünen e-posta arasında birçok adım var. Genel olarak, saat 8: 30’da gönderilen bir mesajın bir veya iki dakika içinde başka birinin gelen kutusunda olacağını varsayıyor olsanız da, kritik dağıtım için ona güvenmeyin. İkinci uyarı, bunun Outlook web uygulaması için değil, yalnızca masaüstü Outlook istemcisi için geçerli olmasıdır.

Outlook'ta Mesaj Zamanlama

Bunun dışında Outlook'ta bir mesaj zamanlayalım. İyi haber şu ki, bunun için bir üçüncü taraf eklentisine ihtiyacınız yok; doğrudan Outlook istemcisine gönderilir. Yeni postanızı normal olarak oluşturun, ardından şeritte Seçenekler> Teslimatı Geciktir'i tıklatın.

Bu, Özellikler pencerelerini açar. “Daha önce teslim etme” seçeneğini arıyoruz.

Postanızın gönderilmesini istediğiniz tarih ve saati ayarlayın ve Kapat düğmesini tıklayın. Ve hepsi bu kadar. Mesajınızı gönderin, seçtiğiniz tarih ve saate kadar Giden Kutunuzda oturacaktır. Outlook daha sonra mesajı gönderir.

Hatırlanması gereken önemli bir şey: Outlook yalnızca açıkken e-posta gönderebilir. Seçtiğiniz tarih ve saat değişiyorsa ve Outlook kapandıysa, Outlook'u bir sonraki açışınıza kadar Outlook mesajı göndermez. Ancak, tüm gün Outlook'ta çalışıyorsanız ve mesai saatleri içinde bir mesaj planlamak istiyorsanız, bu bir sorun değildir.