Outlook'ta Google Takvim Nasıl Gösterilir?

Her birinde farklı randevular içeren birden fazla takvime sahip olmak, çift rezervasyonların kesin bir yoludur ve rahatsız ettiğiniz birisiyle tartışıyor. Outlook’ta Google Takvim’e abone olarak daha düzenli ve daha güvenilir olun.

Bunu yapmak için, bir Google Takvim’e ve Outlook’a (bu oldukça açık bir şekilde açıktır) ihtiyacınız olacak, ancak herhangi bir eklentiye, eklentiye, uzantıya veya 3. taraf aracına ihtiyacınız olmayacak. Hem Google hem de Microsoft, ismin Apple ile hiçbir ilgisi olmasa da, aslında “iCalendar” için kısaca olan iCal biçimini destekliyor. Bu tarihten beri çevrede olan kullanıcılar ve bilgisayarlar arasında takvim alışverişi ve zamanlama bilgileri için açık bir standart. 1990'ların sonunda. Bu, doğru bağlantıya sahipseniz, burada kullanacağımız yöntem olan abone olabilirsiniz.

Outlook'ta bir Google Takvim göster

Outlook’ta bir Google Takvim göstereceğimiz için, bağlantıyı önce Google Takvim’den almamız gerekiyor. Google hesabınıza giriş yapın ve Google Takvim’e gidin. Hazır olduğunuzda, takvimin yanındaki üç noktayı tıklayın ve ardından “Ayarlar ve Paylaşma” seçeneğini tıklayın.

“İCal biçiminde gizli adres” bölümüne gelinceye kadar aşağı kaydırın. Vurgulamak için bağlantıyı tıklayın ve ardından Ctrl + V kullanarak ya da sağ tıklayıp menüden “Kopyala” yı seçerek kopyalayın.

Şimdi bu bağlantıyı Outlook'a eklemeniz gerekiyor, bu nedenle Outlook'u açın ve takviminize gidin. “Paylaşılan Takvimler” seçeneğini sağ tıklayın ve ardından Takvim Ekle> İnternet'ten seçeneğini seçin.

Gizli iCal adresinizi Google Takvim’den metin kutusuna yapıştırın ve ardından “Tamam” ı tıklayın.

Onay penceresinde “Evet” i tıklayın.

Ve bu kadar; Google Takvim’iniz artık Outlook’ta gösterilecektir. Sekmedeki oku tıklatarak takviminizle (tıpkı herhangi bir paylaşılan takvimin olduğu gibi) üst üste gelebilirsiniz.

Ve şimdi her iki takvimi de, farklı renkteki randevularla tek bir yerde görebilirsiniz.

Bunun dezavantajı, Google Takvim’deki randevuları yönetmeye devam etmeniz gerektiği, ancak burada yaptığınız herhangi bir değişiklik, paylaşılan diğer herhangi bir takvimdeki gibi burada da güncellenecektir.