Outlook'taki Çalışma Saatlerinizi Diğer Kişilere Nasıl Gösterirsiniz?

Biriyle toplantı yapamamaktan daha kötü olan ne? Çalışmadığın bir süre için toplantı isteği alma. Bunu durduramayız, ancak Outlook'u ayarlamanıza yardımcı olabiliriz, böylece en azından insanların çalışma saatlerinizi bilmesi sağlanır.

Outlook'ta bir toplantı isteği oluşturduğunuzda, Toplantı> Zamanlama Yardımcısı sizin ve toplantı isteği alıcılarının serbest bırakılacağı bir zaman bulmanıza yardımcı olur.

Planlama Yardımcısı'nı açtığınızda, her gün için gösterilen saatler gece yarısından gece yarısına kadar değildir; sabah 8'den akşam 5'e kadar.

Bu, Outlook'un çalıştığınız saatlere göre değiştirebileceğiniz varsayılan çalışma günüdür . Dosya> Seçenekler> Takvim'i tıklayın ve “Çalışma Zamanı” bölümünü arayın. Çalışma saatlerinizi buradan değiştirebilirsiniz.

Örnek olarak, çalışma saatlerimiz 10: 00-16: 00 arasında değişecek ve daha sonra “Tamam” ı tıklayacağız. Yeni bir Toplantı talebi açar ve Planlama Asistanına tıklarsak, çalışma saatlerimiz yeni saatleri yansıtacak şekilde değişmiştir.

Outlook bu saatleri, sizinle bir toplantı rezervasyonu yaptırmayı denediğinde takviminize erişimi olan herkese gösterecektir.

Diyelim ki uzaktan çalışan ve kendi saatlerinizi ayarlayabilen bir gece kuşusunuz. Öğleden sonra müsait olmanız gerekir, böylece erken çalışma arkadaşlarınızla bir miktar örtüşebilir, ancak daha sonra başlamayı tercih edersiniz, böylece çalışma saatlerinizi 12:00 – 20:00 arasında değiştirirsiniz. Bir toplantı isteği oluşturup bir meslektaş eklediğinizde, Outlook çalışma saatlerinizi 12:00 – 20:00 arasında gösterir ve bu süre içinde çalışmadıkları saatlerde açık gri bir çubuk olarak görünür.

Sizinle bir toplantı rezervasyonu yaptıklarında, saat 12: 00'ye kadar olan tüm saatler benzer şekilde açık gri bir çubuk olarak görünecektir.

Ayrıca çalışma günlerinizi de ayarlayabilirsiniz; böylece yarı zamanlıysanız veya hafta sonları çalışıyorsanız, bunu Dosya> Seçenekler> Takvim> Çalışma Haftası'nda değiştirebilirsiniz.

Cuma gününün çalışma günü olmadığını göstermek için kendimizi değiştireceğiz. Yeni bir toplantı isteği oluşturduğumuzda ve Planlama Asistanına baktığımızda, bütün gün açık gri bir çubuk olarak gösterilir ve bu da bizim için çalışma saatleri olmadığını gösterir.

Meslektaşınızı gri çubuğun ne anlama geleceği konusunda eğitmeniz gerekebilir – ve kendi çalışma günlerini ve saatlerini girmeleri için teşvik edin – ancak herkes bunun ne anlama geldiğini bilirse, en azından insanlar yalnızca bir toplantı rezervasyonu yaptığında suçlamada bulunacaktır. Bir süre seninle çalışmıyorsun.