Outlook'un Hatırlatma Uyarısı Nasıl Değiştirilir

Outlook, e-posta, görevler veya takvim etkinliklerinde zamanlanmış hatırlatıcılarla sizi uyarması için bir zil çalar. Yeni posta uyarısından (Windows'ta yönettiğiniz) farklı olarak, zili başka bir şeyle değiştirebileceğiniz ya da tamamen kapatabileceğiniz Outlook'taki hatırlatma uyarısını yönetirsiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı.

Zili Kapat

Bir hatırlatıcı her açıldığında bir işitsel uyarı istemiyorsanız (özellikle kulaklıklarla çalışıyorsanız rahatsız edici olabilir), bir hatırlatma zamanı geldiğinde Outlook'a hiç gürültü yapmamasını söyleyebilirsiniz. Dosya> Seçenekler> Gelişmiş'e gidin ve “Hatırlatıcılar” bölümüne gidin. Aradığınız ayar “Play Reminder Sound.”

Bunu kapatın ve ardından “Tamam” ı tıklayın. Outlook bir hatırlatıcı belirdiğinde artık bir ses çalmayacak.

Chime'ı Başka Bir Şeyle Değiştir

Hala işitsel bir uyarı istiyorsanız, ancak standart “reminder.wav” zilinden başka bir şey istiyorsanız, “Play Reminder Sound” seçeneğini açık bırakın ve yanındaki “Gözat” düğmesini tıklayın.

Hatırlatıcı uyarınız için kullanmak üzere sisteminizde herhangi bir WAV dosyasını seçebilirsiniz. İşiniz bittiğinde çıkmak için “Tamam” a tıklayın. Outlook'u yeniden başlatmanız gerekmez ve yeni sesiniz bir hatırlatıcı belirdiğinde çalınır.

Kullanmak istediğiniz farklı bir dosya türüne sahipseniz, dönüştürmeniz gerekir (ses çalışması için Audacity ve VLC'nin büyük hayranlarıyız, ancak tercih ettiğiniz aracı kullanın). Denetim Masası> Ses aracılığıyla erişebileceğiniz diğer Windows seslerinden birini istiyorsanız, bunları C: Windows media konumunda bulabilirsiniz.