Outlook'un Yeni Posta Uyarısı Sesini Değiştirme

Outlook yeni bir mesaj aldığında standart bir zil kullanır. Bu zil Outlook yerine Windows'da yönetilir ve ayrıca Windows 10 ile birlikte gelen standart (Outlook dışı) posta istemcisi Posta uygulaması tarafından da kullanılır. kapalı veya başka bir şey oynamak için değiştirin. İşte nasıl.

Zili Kapat

Her seferinde işitsel bir uyarı istemiyorsanız (özellikle kulaklık kullanıyorsanız rahatsız edici olabilir) bir mesaj alırsınız, Outlook'a hiç gürültü yapmamasını söyleyebilirsiniz. Dosya> Seçenekler> Posta'ya gidin ve “Mesajın geldiği yer” bölümüne gidin. Aradığın ayar “Bir ses çal”.

Bunu kapatın ve ardından “Tamam” ı tıklayın. Bir mesaj geldiğinde Outlook artık bir ses çıkarmayacak.

İLGİLİ: Microsoft Outlook 2016 veya 365'te Yeni Mesaj Uyarıları Nasıl Kapatılır

Chime'ı Başka Bir Şeyle Değiştir

Hala bir işitsel uyarısı istiyorsanız, ancak standart sesten başka bir şey istiyorsanız, Denetim Masası'nı açın (Başlat ve "Denetim Masası" yazın) ve sonra "Ses" seçeneğini tıklatın.

Açılan Ses penceresinde, “Sesler” sekmesine geçin, “Program Olayları” kutusunda biraz aşağı kaydırın ve “Yeni Posta Bildirimi” seçeneğini seçin.

Varsayılan olarak, Windows yerleşik "Windows E-posta Bildir.wav" ses dosyasını kullanır. Farklı bir kurulu ses seçmek için açılır menüyü açın veya kendi ses dosyasını seçmek için “Gözat” a tıklayın.

Sesin bir WAV dosyası olması gerekir, bu nedenle farklı bir dosya türünüz varsa, kullanmak istiyorsanız dönüştürmeniz gerekir (ses çalışması için Audacity veya VLC'nin büyük hayranlarıyız, ancak aracınızı kullanın). seçim). İşiniz bittiğinde, yaptığınız değişikliği kaydetmek ve Sesler penceresinden çıkmak için “Tamam” ı tıklayın. Outlook'u yeniden başlatın, yeni sesiniz bir mesaj geldiğinde çalınacaktır.