Parolanız tehlikedeyse PassProtect size söyler

Güvenliği ihlal edilen bir şifre sizi koruyamaz. PassProtect, girdiğiniz bir şifre her açıldığında size bunu bildirme şansı veren bir Chrome uzantısıdır.

Veri ihlalleri her zaman olur ve sonuç genellikle web'de yüzen bir grup kullanıcı adı ve paroladır. Saldırganlar hesaplara erişmek için bu listeleri kullanırlar, bu yüzden şifrelerinizi bir ihlalden sonra değiştirmek önemlidir. Bununla birlikte, çoğu kullanıcı bunu takip edemez.

PassProtect'in geldiği yer burası. Have I Pwned'den Troy Hunt'un tehlikeye atılmış şifreler veri tabanından olan PassProtect, kullandığınız bir şifre son ihlallerin bir parçası olduğunda bunu size bildirir.

Birden fazla sitede şifreleri tekrar kullanıyorsanız bu araç tek başına sizi koruyamaz, bu yüzden bir şifre yöneticisi kullanmanız gerekir. Bunlar, her site için rastgele bir şifre oluşturmanıza ve şifrelerin erişilmesi kolay bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Piyasadaki en iyi parola yöneticilerinden biri olan 1Password'ın Parolanızı Have With Pwned ile karşılaştırması gerektiğine dikkat edin, bu yüzden parola yöneticiniz varsa PassProtect'i kurmanıza gerek yoktur.

PassProtect'i işaret etmek için The Next Web'deki arkadaşım Matthew Hughes'a teşekkürler.