PC'nizi Steam Linkli Telefon, Tablet veya TV'ye Akıtın, Yakında Geliyor

Steam koleksiyonunuzu telefonunuzda, tabletinizde veya TV'de oynattığınızı düşünün. Şimdi hayal etmeyi bırakın, çünkü doğru geliyor.

Vana bugün Steam Link'i duyurdu. Android, iPhone, iPad, Apple TV ve Android TV için bu ay içinde sunulacak olan uygulama, Steam oyunlarınızı telefonunuzdan veya TV'nizden oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Steam, bilgisayarlar arasında uzun süredir oyun akışı sunuyor, bir bilgisayara bir oyun kurmanıza ve ana bilgisayarın kaynaklarını kullanarak başka bir bilgisayarda oynamanıza izin veriyor. Steam Bağlantısı, özelliği telefonlara, tabletlere ve TV'lere genişletir.

Steam basın bülteninden:

21 Mayıs haftasını başlatmak için planlanan Steam Link uygulaması, oyuncuların Android (telefon, tablet, TV) ve iOS tabanlı (iPhone, iPad, Apple TV) cihazlarındaki Steam kütüphanelerini 5Ghz ile bağlıyken deneyimlemelerini sağlıyor. Başlangıçta beta olarak sunulan Android erişimi olan bir ana sisteme (Mac veya PC) ağ veya kablolu Ethernet. Steam Link Uygulaması, Steam Controller, MFI kontrolörleri ve her iki platformda daha fazla destek sağlayacaktır.

Valve ayrıca Steam'in video kütüphanesine aynı platformlarda erişim sağlayacak olan Steam Video uygulamasını da duyurdu. Bunu daha sonra bu yaz bekliyoruz.