PowerPoint Animasyonlarını Devre Dışı Bırakma veya Silme

PowerPoint sunumundan animasyonları silmek basit ve hızlıdır, ancak belirli bir sunum sırasında animasyonları devre dışı bırakmak istiyorsanız ne olur? İyi haberler; bir yolu var.

Tek (veya Birden Çok) Nesne Animasyonunu Silme

Diyelim ki içerikten memnun olsanız da, tüm animasyonları kaldırmak ve baştan başlamak istiyorsunuz. Sorun değil. PowerPoint şu anda bir sunumdaki tüm animasyonları bir kerede silmenize izin veren bir özelliğe sahip olmamakla birlikte, onları oldukça hızlı ve ağrısız bir iş olan slayda silerek silebilirsiniz.

Devam edin ve silmek istediğiniz animasyonların bulunduğu sunumu açın. Silmek istediğiniz animasyonların bulunduğu slaytı seçin.

İpucu: PowerPoint'in “Normal Görünümü” nde hangi slaytların animasyon olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, animasyonlu slaytların slayt sayısının altında bir yıldız vardır.

Bir nesneyi her seferinde bir nesneyi silmek için önce nesneyi seçmeniz gerekir.

Sonra, “Animasyonlar” sekmesine gelin ve seçenekler listesinden “Yok” u seçin.

Bu, animasyonu nesneden başarıyla siler. İşlem aynı anda birden fazla nesneden animasyonları silmek için aynıdır. Aynı anda birden fazla nesne seçmek için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve nesneleri seçin ve ardından aynı "Hiçbiri" seçeneğini seçerek animasyonları kaldırın.

Bir slayttaki tüm animasyonlardan kurtulmak için, slayttaki tüm nesneleri Ctrl + A tuşlarına basarak seçmek en kolay yoldur. Ardından, tüm animasyonları slayttan kaldırmak için “Animasyonlar” sekmesindeki “Yok” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Sunumdaki her slayt için bu işlemi tekrarlayın; anında ücretsiz animasyon olacaksınız.

Tüm PowerPoint Sunumun Animasyonlarını Devre Dışı Bırak

Şimdi, animasyonları tamamen silmek yerine yalnızca devre dışı bırakmak istediğinizi varsayalım. Sunumu gelecekte animasyonlarla birlikte kullanmayı planlıyorsanız, bu ideal olacaktır. Sunumun tüm animasyonlarını devre dışı bırakan bir özelliğe sahip olmanın avantajı da vardır, bu nedenle her slayttan geçmek zorunda değilsiniz.

"Slayt Gösterisi" sekmesine gidin ve "Slayt Gösterisini Ayarla" düğmesini tıklayın.

“Set Up Show” penceresinde “Animasyon olmadan göster” seçeneğini seçin ve ardından “OK” e tıklayın.

Sunumdaki tüm animasyonlar şimdi devre dışı. Bunu tersine çevirmek için geri dönün ve “Animasyon olmadan göster” onay kutusunun işaretini kaldırın.