PowerPoint'te Takvim Ekleme

Katılımcıların belirli gelecek tarihler hakkında düşünmelerini gerektiren bir sunum oluşturuyorsanız, takvim doğal bir ektir. PowerPoint'in seçim yapabileceğiniz birkaç farklı takvim şablonu vardır. İstediğinizi seçin ve istediğiniz ayı sunumunuza kopyalayın.

PowerPoint'te Takvim Ekleme

PowerPoint sunumunuzu açın, takvimin istediğiniz slaydı seçin ve ardından “Dosya” yı tıklayın.

Sol bölmede, “Yeni” öğesini seçin.

Arama çubuğuna "takvim" yazın ve aramak için Enter tuşuna basın. Mevcut şablonlara göz atın ve istediğiniz birini seçin. Beğendiğiniz bir tane bulamazsanız, Office'in çevrimiçi olarak kullanılabilecek birçok takvim şablonuna göz atabilirsiniz.

Seçildikten sonra, şablonun açıklaması görünecektir. Devam et ve “Oluştur” u tıklayın.

Takvim yeni bir PowerPoint sunumunda görünecek; Her ay farklı bir slaytta görünür. Sol taraftaki normal görünümde ilerleyin ve mevcut sunumunuzda kullanmak istediğiniz ayı seçin. Bu örnekte, Ekim ayını kullanacağız.

Slaytı sağ tıklayın ve menüden “Kopyala” yı seçin. Alternatif olarak, Ctrl + C kısayolunu kullanabilirsiniz.

Sonra, mevcut sunumunuza geri dönün. Takvimi eklemek istediğiniz normal görünüm panelinde slaytı sağ tıklayın. Bağlam menüsünde, “Yapıştır” seçeneklerinden “Kaynak Formatını Koru” seçeneğini seçin. Bu, takvim arka planının sunumunuzda kullanılan temayı üstlenmesini sağlar.

Alternatif olarak, Ctrl + V kısayolunu kullanabilirsiniz.

Takvim, sunumunuza eklendikten sonra, her günü seçebilir ve ilgili bilgileri yazabilirsiniz.

Bu sunumu, önemli tarihlere ayak uydurabilmeleri için ilgili üyelerle paylaşmak istiyorsanız, ekranın sağ üst köşesindeki “Paylaş” düğmesini tıklayın.

Paylaşmak istediğiniz yöntemi seçmeniz istenecektir. Bu örnekte, onu bir PowerPoint Sunumu olarak paylaşacağız.

Seçildikten sonra, varsayılan posta istemciniz önceden ekli belge ile açılır. Alıcının e-postalarını girin ve gönder 'i tıklayın.