Project Fi Artık “Google Fi”, Çoğu Telefonla Çalışıyor — iPhone dahil

Uzun zamandır geliyor, ancak Google, Project Fi hücresel hizmetini yeni bir adla, daha fazla özellikle ve daha fazla telefonla uyumluluğu ile yükseltiyor. IPhone bile şimdi gezintiye çıktı.

Buradaki ilk büyük değişiklik, addır – artık bir proje olarak kabul edilmez, adın bir kısmı “Google” ile değiştirilir ve yerine Google Google denir. Mantıklı.

Ancak en büyük değişiklik telefon uyumluluğu. Kuruluşundan bu yana, Fi yalnızca Android kullanan belirli telefonlarla uyumludur. Uyumlu telefonların sayısı yıllar içinde artmıştır, ancak piyasadaki mevcut telefonların sayısına kıyasla her zaman çok küçük kalmıştır. Bu durum bugün değişti, Fi artık iPhone da dahil olmak üzere telefonların "çoğunluğuna" açık.

Fi hakkında bilgiliyseniz, planının bir parçası olarak birden fazla ağ ve Wi-Fi kullandığını biliyorsunuzdur. Bu, Apple cihazlarında tam olarak nasıl çalışacağıyla ilgili bazı soruları ortaya çıkarır, çünkü yalnızca Android cihazların ağa atlama ve her zaman açık olan VPN'de olduğu gibi esnekliği sunmazlar. Ne yazık ki, şu anda bunun iPhone ile nasıl çalışacağı tamamen belli değil – ancak hizmet hala beta aşamasında ve bazı dezavantajlar var. Google, bu olası sorunları Fi uyumluluk sayfasında vurgulayarak iyi bir iş çıkardı:

Bununla birlikte, Google duyuru yazısında bir iPhone'da Fi ile bağlantı kurmak için “birkaç adım daha” gerektiğinden bahseder, ancak bunun için yardımcı bir uygulama vardır. Tüm Fi deneyimini elde etmek için, yine de Fi'ye özgü bir telefona (doğrudan Fi yoluyla satın alınabilir) ihtiyacınız olacaktır. Servisi onaylamak için Fi olmayan bir telefonda kullanmadan, Fi'nin Cricket Wireless veya Metro gibi diğer MVNO sağlayıcılarından tamamen farklı olmadığını öne sürüyor.

Sonunda Google, Fi'den bir telefon alan herkese (hizmette) bazı güzellikler veriyor. Yeni bir telefonda harcadığınız tüm parayı – dolar için dolar – uçuşlar, Airbnb konumları veya oteller için kullanabileceğiniz seyahat kuponlarında geri alabilirsiniz. Yeni bir telefon satın almaz ve mevcut el cihazınız için bir Fi planı satın alırsanız, bugün kaydolursanız 200 dolarlık Fi servis kredisi alırsınız. Bu oldukça sağlam.

Google üzerinden