PSA: iPhone bataryanızı ucuza değiştirmek için bir aydan daha az zamanınız var

Hala daha eski bir iPhone'unuz varsa ve pili değiştirmediyseniz, Apple'ın yerini 29 dolara çıkarmak için 31 Aralık'a kadar süreniz var.

Geçen yıl, Apple'ın eski, bozulmuş pilleri olan cihazlarda beklenmedik bir şekilde kapanmasını önlemek için bilmeden iPhone performansını düşürdüğü tespit edildi. Düzeltme oldukça kolaydı: sadece pili değiştirin.

İLGİLİ: Pili Değiştirerek Yavaş iPhone'unuzu Hızlandırabilirsiniz

Müşterileri mutlu etmek için iyi niyet olarak Apple, iPhone SE kadar eski ve iPhone X kadar yeni cihazlar için indirimli batarya değişimi sunmaya başladı. yıl sonuna kadar. Sonrasında, garanti dışı servisler için maliyetin 69 dolara kadar yükselmesi muhtemeldir.

İPhone'unuzun pil değişimi gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı bölümüne giderek pil durumunu kontrol edebilirsiniz. % 80'in üzerindeki herhangi bir şey oldukça iyidir, ancak yüzde bundan düşükse, pil değiştirme işleminden büyük ölçüde faydalanabilirsiniz.

Görevi hissediyorsanız, pili kendiniz de değiştirebilirsiniz. Eski iPhone'larda çok zor değil; biraz zaman ve sabır alıyor.

Apple Desteği