QuickConnect'i Kullanarak Synology NAS'ınıza Uzaktan Erişim

Synology NAS sunucunuz, DiskStation Manager arayüzüne uzaktan erişebilmenizi sağlayan bir QuickConnect özelliği içerir. İşte nasıl kurulur.

Synology NAS'ınızı ilk kurduğunuzda, QuickConnect kurulum sayfasıyla karşılaşmış olmanız olasıydı, ancak bunu atlamış olmanız olasıydı. Ancak fikrinizi değiştirdiyseniz, kurmak için asla çok geç değildir. Ayrıca, yapmak oldukça kolaydır.

Başlamak için DiskStation Manager'ı açın ve sonra Denetim Masası'nı açın.

İLGİLİ SORULAR: Synology NAS'ınız ile Dosyalar Nasıl İndirilir (ve Geceleri Bilgisayarınızın Açık Kalmasını Önleme)

Denetim Masası penceresinde “QuickConnect” ayarını tıklayın.

Özelliği etkinleştirmek için “QuickConnect'i Etkinleştir” onay kutusunu tıklayın.

Ardından, “Synology hesabına giriş yapın veya kayıt olun” seçeneğini tıklayın.

NAS'ınızı kurduğunuzda muhtemelen bir Synology hesabı oluşturmuştunuz, bu yüzden sadece kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve ardından “Giriş Yap” düğmesine basın. Henüz bir hesap için kaydolmadıysanız, bunu burada da yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra bir QuickConnect ID oluşturun. Bu, NAS'ınıza uzaktan erişmek için kullanacağınız türden bir kullanıcı adıdır.

Bundan sonra, hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul etmek için onay kutusunu işaretleyin ve ardından “Uygula” düğmesine basın.

Bu işlem bittiğinde, NAS'ınıza bir web tarayıcısından uzaktan erişmek için kullanacağınız bağlantıyı ve Synology'nin mobil uygulamalarını kullanarak NAS'ınızı bir mobil cihazdan uzaktan eriştiğinizde kullanacağınız kimlikle birlikte yeni bir kutu görüntülenir.

Evden uzakta olduğunuzda, http://quickconnect.to/YourID adresini ziyaret edebilirsiniz (“YourID”, QuickConnect ID'nizdir). NAS'ınızın kullanıcı arayüzüne, tıpkı evde olsaydınız yaptığınız gibi erişebilirsiniz. NAS'ınızın dosyalarına mobil cihazınızdan erişmek istiyorsanız, Synology'nin uygulamalarını indirebilir ve giriş yaparken QuickConnect ID'nizi girebilirsiniz.