Resimleri PowerPoint'te Otomatik Olarak Boyutlandırma

PowerPoint, bir şekle sığdırmak için görüntüyü otomatik olarak yeniden boyutlandırabilir. Sunumunuzda bulunan birden fazla görüntüyü aynı boyutta olacak şekilde yeniden boyutlandırabilirsiniz. İşte nasıl çalışıyor.

Bir Şekli Sığdırmak için Resmi Otomatik Olarak Boyutlandırma

Öncelikle devam edin ve yeni bir PowerPoint sunumu açın ve içinde içerik kutusu olan yeni bir slayt ekleyin. Bunu, “Ekle” sekmesindeki “Yeni Slayt” ı tıklayarak ve slayt şablonlarından birini seçerek yapabilirsiniz. Bu örnekte “Başlık ve İçerik” seçeceğiz. Ayrıca mevcut bir slayta bir içerik kutusu veya şekil ekleyebilirsiniz.

Ardından, köşeleri tıklayıp sürükleyerek içerik kutusunu yeniden boyutlandırın.

Boyuttan memnun kaldığınızda, “Resimler” simgesini tıklayın.

İstediğiniz görüntüyü bulun ve “Ekle” yi tıklayın.

PowerPoint, görüntüyü içerik kutusuna sığacak şekilde yeniden boyutlandırır.

Aynı Boyutta Birden Çok Görüntüyü Değiştirme

Şimdi, önceden eklenmiş birkaç görüntünüz olduğunu ve hepsinin farklı boyutlarda olduğunu varsayalım. Hepsini aynı boyutta yapmak için, önce ctrl tuşunu basılı tutup sırayla her bir resmi tıklatarak tüm görüntüleri seçin.

“Resim Araçları” altındaki “Format” sekmesine gidin.

“Boyut” grubunda, görüntüler için istediğiniz yüksekliği ve genişliği girin.

Yükseklik veya genişlik kutusuna bir sayı yazdığınızda, diğer kutu otomatik olarak orantılı bir sayı ekleyecektir. İşiniz bittiğinde, Enter tuşuna basın. Tüm resimlerin aynı şekilde yeniden boyutlandırıldığını fark edeceksiniz.

Aynı Anda Birden Çok Resmi Yeniden Boyutlandırma

Slaydınıza yerleştirilmiş farklı boyutlarda resimleriniz varsa ve hepsini aynı boyutta yapmak istemiyorsanız, hepsini aynı anda yeniden boyutlandırmak istiyorsanız, Ctrl tuşunu basılı tutarak ve her bir resmi sırayla tıklatarak tüm resimleri seçin. . Seçildikten sonra, köşeyi tut ve görüntüleri sürükleyin.

Her ne kadar her ne kadar belirli görevleri gerçekleştirmenin daha hızlı olduğunu biliyor olsak da, bunları yapmanın farklı yollarının da olduğunu göstermek istiyoruz. Bir görüntüyü yerleştirmeniz ve yerleştirdikten sonra yeniden boyutlandırmanız yeterince kolay olsa da, seçeneklerinizi bilmek her zaman iyidir.