Sadece Doğru Değil Olan Yaygın Smarthome Mitleri

Alexander Supertramp/Shutterstock

Smarthome teknolojisi çok yol kat etti. Hala herkes için değil, ama insanların akıllı ev teknolojisinden kaçınmak için kullandıkları ortak mitlerin bir kısmı doğru değil. Akıllı evlerin pahalı olması gerekmez ve örneğin, her zaman sizi dinlemiyorlar.

Efsane: Smarthomes Pahalıdır

Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Smarthomes pahalı olabilir – özellikle eviniz için özel olarak tasarlanmış özel bir yapıya giderseniz. Ama pahalı olması gerekmez.

Küçükten başlamak ve oradan parça parça inşa etmek kolaydır. Bunu yapmanın harika bir yolu, ucuz akıllı ampuller almak ve ne düşündüğünüzü görmektir. Daha sonra bir veya iki sensör eklemeyi düşünebilirsiniz. Elektrik konusunda daha rahatsanız, birkaç ampulü ucuz bir akıllı ampulden daha fazla kontrol etmek için akıllı ışık anahtarları kullanabilirsiniz.

Yapılacak en iyi şey, fırsatları izlemek. Yankı ve Google Ana Sayfası gibi ses asistanları sık sık satışa çıkıyor. Maliyet artarsa bile, bu maliyeti zaman içinde yaymak kolaydır, böylece ısırıktan daha az hissedersiniz. Her gadget'ı satın almak zorunda değilsiniz ve kesinlikle hepsini bir kerede satın almak zorunda değilsiniz!

İLGİLİ: İlk Smarthome'unuzu Nasıl Birleştirin (Bunalmadan)

Efsane: Smarthomes sizi her zaman dinliyor

Smarthome sahibi veya en azından bir Ses Asistanı kullanıcısı olursanız, bunu sık sık duyarsınız. Fakat hiç de doğru değil, en azından insanların korktuğu şekilde değil. Alexa ve Google Home gibi Voice Assistant cihazları her zaman dinler. Ancak sadece uyanık sözlerini dinliyorlar (“Alexa” veya “Hey, Google” gibi).

Bu uyandırma sözcüğü yerel olarak işlenir ve cihaz bu sözleri duyana kadar Amazon veya Google’a hiçbir şey göndermez. Uyandırma sözcüğünü tanıdıkları anda takip eden komutu işler ve ardından bulut işleme için gönderirler. Bu cihazlar duydukları her şeyi kaydediyorlardı ve buluta gönderiyorlarsa, ağ kullanımında tespit edilmesi kolay olacak ciddi bir artış göreceksiniz.

Ne kadar kolay? Erken bir Google Ana Sayfa mini inceleme birimi sürekli arızalıyken ve sürekli kayıt yaparken, birimi tutan teknoloji inceleme uzmanı oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Bu elbette kasıtsızdı ve Google durumu düzeltmek için hızlı davrandı. Fakat mesele şu ki, neredeyse sürekli bir kaydın, güvenlik araştırmacısı olmayan biri için bile farkedilir olduğunu gösteriyor.

Hem Amazon hem de Google, verdiğiniz her sesli komutu görüntülemenizi (ve silmenizi) sağlar. Amazon Eko ve Google Ana Sayfası için geçmişinizi nasıl görüntüleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Efsane: Smarthomes Kolayca Hacklendi

Bağlanan her öğenin, bilgisayar korsanları için evinize ek bir yol olması nedeni ile anlaşılır. Ancak evinizin zayıf noktası muhtemelen akıllı merkeziniz ya da akıllı priziniz değil. Zayıf nokta muhtemelen Wi-Fi Router'ınızdır. Güvenli bir şekilde bağlı herhangi bir evin anahtarı, güvenli bir Wi-Fi ağıdır. Akıllı ev aygıtları için gösterilen hemen hemen her güvenlik açığı, cihaza fiziksel erişim veya ağınız üzerinden en azından uzaktan erişim gerektiriyordu.

Kötü niyetli oyuncuları evinizden ve ağınızdan uzak tutabiliyorsanız, herhangi bir sorunu önlemek için uzun bir yol kat etmiş olursunuz.

Ve daima hatırla. Sana zarar vermek veya eşyalarını çalmak isteyen insanlar en ulaşılabilir yolu seçebilirler. Sonuçta, neden bir pencereyi kırabildiğinize göre, akıllı bir kilidi kırıyorsunuz?

Efsane: Smarthomes Uygulaması Zor

Bir zamanlar, bu efsane bir doğruluk tanesi vardı. Ancak Smarthomes uygulaması her zamankinden daha kolay. Bazı Phillips Hue ampulleri ve seçtiğiniz bir ses asistanını kurarak alabilirsiniz. Bir kilidi daha önce değiştirdiyseniz, akıllı bir kilit takmak neredeyse aynı işlemdir. Eğer teknik bir bilginiz varsa, Nest gibi bir akıllı termostat kurmak için talimatları takip edebilirsiniz.

İLGİLİ: Schlage Connect Smart Lock Kurulumu ve Kurulumu

Ve eğer bir termostatı değiştirebilirseniz, şansınızı iyi bir akıllı anahtar takabilirsiniz. Bir anahtarın kablolanması konusunda rahat olmasanız bile, akıllı bir fişin takılması çok kolaydır. Fişi prize taktıktan sonra cihazınızı akıllı prize takın. Bir akıllı telefon uygulamasında hızlı bir kurulum rutini ve gitmekte iyisin

Sesli Asistanlar, doğaları gereği, kurulum ve kullanım için basittir. Bu, özellikle Google Home Hub gibi bir ekrana sahipseniz geçerlidir.

Anahtar, bir akıllı evi basit tutmak, küçükten başlamak ve biriktirmektir. Evet, daha fazla cihaz ekledikçe ve rutinler ve otomasyon hakkında düşünmeye başladığınızda, işler daha da karmaşıklaşıyor. Ancak, gittiğiniz teknoloji ile daha rahat büyüyeceksiniz ve genişlemek daha kolay ve daha kolay hale gelecektir.