Sadece Siz Değil: Chrome, Windows 10'un Nisan 2018 Güncellemesinde Kilitleniyor

Bilgisayarınız Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi'ni yükledikten sonra donuyorsa veya donuyorsa, yalnız değilsiniz ve Microsoft bu sorunun farkındadır.

Resmi bir Microsoft yazısı (Thurrot.com aracılığıyla), Windows'un en son sürümünün, Do Cortana ve Google Chrome dahil olmak üzere belirli uygulamaları çalıştırırken donuyor veya asılı olduğunu belirtiyor. İşte bu yazıya göre, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı zorlamadan yeniden nasıl çalıştırabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz:

Bir klavyeniz bağlıysa, aynı anda Windows logo tuşuna + Ctrl + ÜstKrktr + B tuşlarına basın. Tablette iseniz, aynı anda 2 saniye içinde ses şiddeti ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın. Windows yanıt verirse, Windows ekranı yenilemeye çalışırken kısa bir bip sesi duyulur ve ekran yanıp söner veya söner.

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları, bunun yerine kapağı kapatıp açabilirler.

Bu düzeltmelerin hiçbiri gerçekten şık değil ve bu güncellemeyi bu tür bir hatayla birlikte utandırmak çok utanç verici. Microsoft, bu sorun için bir sonraki aylık güncelleştirmede, 8 Mayıs'ta çıkması gereken bir düzeltme eklemeyi umuyor.