Sadece Web Tarayıcınızla Spotify Nasıl Dinlenir

Spotify bizim favori müzik akışı servislerimizden biridir ve bilmediğiniz bir şey onu kullanmaktır, bir uygulamayı indirmeniz gerekmez: onu doğrudan web tarayıcınızdan kullanabilirsiniz.

Spotify'ın Web Oynatıcısı Google Chrome, Firefox, Edge ve Opera'da çalışır. Göze çarpan tek eksiklik Safari'dir. Diğer tarayıcılardan birinde kullanmak için .Spotify.com adresine gidin ve oturum açın. Spotify hesabınız yoksa, ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz; özgür plan hiç bu kadar iyi olmamıştı.

İLGİLİ: Spotify Free vs Premium: Yükseliyor mu?

Ücretsiz plandayken web oynatıcısını kullanırsanız, Spotify ücretsiz deneyimine sahip olacaksınız. Spotify'ın sanatçılara ödeyebilmesi için her saatte bir kaç dakika reklam yayınlayacaksınız. Bununla birlikte, çok kullanırsanız Spotify için ödeme yapmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

Spotify Web Oynatıcı neredeyse masaüstü uygulamasıyla aynı şekilde düzenlenmiştir. Oynatma listeleri oluşturabilir (ve uygulamanızda ayarladığınız bilgilere erişebilirsiniz), öne çıkan önerilere göz atabilir, belirli sanatçıları ve şarkıları arayabilir ve hatta Radyo moduna geçebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanızda sahip olduğunuz Spotify katalogundaki her şeye erişebilirsiniz.

Ne dinlemek istediğinizi seçin, Oynat düğmesini tıklayın ve gitmek için iyi bir konum.

Spotify Web Player kesinlikle uygun olsa da, birkaç downsides ile geliyor.

  • Ses dosyaları, Web Player aracılığıyla masaüstü uygulamasından daha düşük bit hızında çalışır. Ücretsiz aboneler, Web Player'dan 128kbps, masaüstü uygulamasından 160kbps alırlar. Premium aboneler, Web Player’dan 256 kbps’e, masaüstü uygulamasından ise 320kbps’e kadar.
  • Bilgisayarınızdaki veya kulaklığınızdaki medya oynatma denetimleri, web oynatıcısıyla çalışmaz.
  • Bir Premium abonenizseniz, çevrimdışı dinleme için parçaları indiremez veya çevrimdışıyken Spotify'a erişemezsiniz. Bunun için uygulamaya ihtiyacınız var

Kendi bilgisayarınızı kullanıyorsanız, muhtemelen masaüstü uygulamasını indirmek için iyi bir fikirdir. Ancak, bir bilgisayarı ödünç alıyorsanız ve bazı müzik parçalarını dinlemek istiyorsanız — veya bir Chromebook kullanıyorsanız — Spotify Web Oynatıcı harikadır; YouTube'dan daha iyi müzik dinlemenin daha iyi bir yolu.