Samsung Galaxy Telefonları Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir

Kullandığınız modele bağlı olarak, çoğu Samsung Galaxy telefonunda ekran görüntüsü almanın iki farklı yolu vardır. Onu kıralım.

Galaxy S8 ve S9'da Ekran Görüntüleri Nasıl Çekilir

S8 ve S9'da ekran görüntüsü almak için birkaç farklı yol ve bu yollardaki çoklu seçenekler var. Biraz bunaltıcı görünebilir, ama hepsi çok basit.

Donanım Düğmeleri ile Ekran Görüntüleri Nasıl Çekilir

S8 veya S9 gibi modern bir Galaxy telefonu kullanırsanız, şanslısınız demektir. Ekran görüntülerini almak diğer birçok Android telefonunda olduğu kadar basit: Aynı anda Sesi Kısma ve Güç düğmelerine basın. Onları yaklaşık yarım saniye tut, sonra bırak.

Düğme düzeni sayesinde (bir tarafta ses, diğer tarafta güç), tek elinizle ekran görüntülerini almak son derece kolaydır. Çok fazla ekran görüntüsü alırsanız bu mükemmel bir düğme düzenidir.

Palm Gesture ile Ekran Görüntüleri Nasıl Gidilir?

Ama burada ikinci bir seçenek de var: sadece elinizin kenarını ekran boyunca kaydırın. Cidden – bir şans ver. Ekran klavyesi gösteriliyorsa, herhangi bir ekranda çalışır. Bu "yakalamak için Palm tokatlamak" denir ve modern Samsung telefonlar için benzersizdir.

Beğenmediyseniz bu özelliği Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Yakalamadan Palmiye Kaydırma'ya kapatabilirsiniz.

Seçici Ekran Görüntüleri veya Yakalama GIF'leri Nasıl Çekilir

Samsung'un Kenar Panellerinden yararlanırsanız, ekranın belirli bölümlerini dikdörtgen veya oval şekillerde yakalama, bir GIF yakalama ve hatta pim gibi ekranlar ile oldukça güzel şeyler yapmak için Akıllı Seçim panelindeki bir dizi aracı kullanabilirsiniz. Hızlı referans için bir resmin bir ekranın bir parçası olarak bir kısmı.

Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar> Ekran> Kenar Ekranı> Kenar Panelleri'ne atlayın ve "Akıllı Seçim" in açık olduğundan emin olun. Buradan, sadece Kenar Panelini açmak için ekranın sağ tarafından kaydırın.

Akıllı Seçim paneli açıkken kullanmak istediğiniz yakalama seçeneğine dokunup ekrandaki talimatları izleyin. Tereyağından kıl çeker gibi.

Galaxy S7 (ve daha eski) üzerinde ekran görüntüleri nasıl alınır

Samsung, S8'in öncesinde tüm telefonlarında özel bir fiziksel ana düğme kullandığı için, ekran görüntülerini alma yöntemi bunlardan biraz farklı. Sesi Kısma ve Gücü kullanmak yerine, Gç ve Ana düğmelerini kullanacaksınız. İkisine birden basın ve yaklaşık yarım saniye basılı tutun.

S7 ayrıca S8 / S9 bölümünde ele alınan “Palm Gesture” aletini de içeriyor.

Galaxy Devices Diğer Ekran Görüntüsü Araçlar

Ekran görüntüsünü aldığınızda, geçerli ekranın üstünde kısa bir yer paylaşımı olarak görünür ve çekimin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini bilmenizi sağlar. Akıllı Yakalama aracı ayrıca ekranın alt kısmında da görünür.

 

Ekranda dolaşan ve her şeyi (sadece ne gördüğünüzü değil), not eklemeye yönelik bir çizim aracını, bir kırpma aracını hızlıca çeken bir "kaydırma ekran görüntüsü" alma gibi Akıllı Yakala aracıyla birlikte gelen bazı harika özellikler var. Çekimin alakasız kısımlarını kesip hemen çekimi paylaşmak için bir kısayol.

Akıllı Yakalama aracını beğenmezseniz, bunu Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Akıllı Yakalama'ya giderek devre dışı bırakabilirsiniz.

Ekran görüntüleri bulmak nerede

Varsayılan olarak, tüm ekran görüntüleri DCIM> Ekran görüntüleri klasörüne kaydedilir, ancak çekiminize erişmenin birkaç yolu vardır.

Ekran görüntüsünü yeni aldıysanız, gezinme çubuğunda aşağı kaydırın ve ekran görüntüsü hakkında bildirim görürsünüz. Resme hızlı erişim için ona dokunun. Ekran görüntüsünü doğrudan bu bildirimden paylaşabilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Görüntüleri açabilen birden fazla uygulamanız varsa, ekran görüntüsü bildirimine dokunduğunuzda uygulama seçicisi görünecektir.

Aksi takdirde, tüm ekran görüntülerinizi görmek için Galeri veya Fotoğraflar uygulamalarını açabilirsiniz; uygulamanın ana sayfasında orada, ön ve ortada olurlar.

Screenshot-ception.