Samsung, McAfee ile Her Şeyi Şişiriyor – Hatta Akıllı TV'leri

Samsung'un McAfee ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi var. Ve bu gereksiz işe yaramaz çöplüğü bilgisayarlarında toplaması yeterince kötü olsa da, bu ortaklığı S10 ve tüm 2019 Akıllı TV'lere “genişletiyor”.

Tabii ki, S8'i de antivirüs uygulaması yüklü olarak gönderdiği için Samsung'un ilk kez McAfee'yi Galaxy akıllı telefonlara attığını görmüyoruz. Sonra Samsung daha sonra bir güncelleme ile önceki Galaxy cihazlarına götürdü, bu gerçekten de iğrenç bir şeydi.

Burada hata yapmayın: McAfee, Samsung'a bunu yapmak için çok para ödüyor, bu da tüm bilgisayar üreticileri için oldukça yaygın bir uygulama. Özellikle, Android'deki virüsten koruma uygulamalarının neredeyse işe yaramaz olduğunu dürüstçe bilmeyen daha az bilgili kullanıcılar için McAfee'nin varlığını genişletmesini sağlar. Bilgisayarlarda bulunan antivirüs yazılımı gibi, ona da ihtiyacınız yok. (Windows makineleri için, Microsoft Windows Defender harika bir iş çıkarır ve entegredir).

Fakat işlerin gerçekten elden başlamaya başladığı nokta: 2019 itibariyle, Samsung akıllı TV'lerine McAfee'yi ekleyecek. PR'dan doğrudan:

McAfee, McAfee Security for TV teknolojisinin 2019'da üretilen tüm Samsung Smart TV'lere önceden yüklenmiş olması için sözleşmesini uzattı. Dünya çapında Smart TV kategorisinde pazar lideri olmasının yanı sıra, Samsung, bu aygıtlara güvenliği önceden yükleyen ilk şirkettir. , en başından itibaren güvenlik sağlama konusundaki taahhüdünün altını çizer. TV için McAfee Security yazılımı, kötü amaçlı yazılımları belirlemek ve kaldırmak için Samsung akıllı TV'lerde çalışan uygulamaları tarar.

Samsung, iyi bir sebepten dolayı “bu cihazlara güvenliği önceden yükleyen ilk şirket” tir: buna ihtiyacınız yok. Öncelikle, Samsung'un Smart TV'leri, kötü amaçlı yazılımların neredeyse bulunmadığı kendi Tizen OS'lerini (Linux tabanlı) çalıştırıyor. Yani, kapıdan çıkar çıkmaz, bu doğal olarak bir sorun değil.

İkincisi, aynı kural, temelde ne yüklediğiniz konusunda akıllıca davranan Android için geçerli olan akıllı TV'ler için de geçerlidir. Ne olduğunu bilmiyorsanız, yüklemeyin. TV'nin resmi mağazasından değilse, kurmayın. Rastgele bir şey sideload etmeyin. Sadece, bilirsin, sağduyu kullanın.

Fidye yazılımı ile bulaşan Android tabanlı akıllı TV'lerin belgelenmiş durumları varken, resmi olmayan mağazalardan veya web sitelerinden uygulamalar yüklemek neredeyse her zaman suçlu. Eğer bunu yapmazsan, iyi olmalısın. Ve yine, Samsung TV'ler Android'i çalıştırmazlar – Tizen'i çalıştırırlar.

Burada bükülmeyin, akıllı TV'lerin uzaktan bile “güvenli” olduğunu önermiyoruz – bu her zaman bağlı cihazlar şüphesiz zaman geçtikçe ve üreticiler tarihsel olarak en iyi şekilde yapmadıkça saldırganlar için daha büyük hedefler haline gelecek onları güvende tutmak için. Bazı modeller hala orta saldırılardaki adamlara karşı savunmasızdır (ki bu aynı saldırganın aynı Wi-Fi ağında olmasını gerektirir), ancak bu bir antivirüsün önleyeceği bir şey değildir.

Ama cidden, bir televizyonda bir antivirüs? Bana bir mola ver. 🙄

BusinessWire