Samsung Sağlık ile Neler Yapabilirsiniz?

Samsung, çoğunu muhtemelen görmezden gelen birçok araç sunuyor. Sağlık, muhtemelen daha yakından bakmanız gereken araçlardan biridir, çünkü aslında gerçekten faydalıdır.

Samsung Sağlık nedir?

Samsung Health, şirketin fitness izlemeyi üstlenmesidir. Sağlık, kesinlikle çoğu insan için yararlı olacak ve diğerleri sadece en adanmış olan özellikler ile yüklüdür. Ve en iyi bölüm: Sadece Samsung telefonları için mevcut değil. Çoğu Android telefondan Play Store’dan Sağlık yükleyebilirsiniz.

Samsung Sağlık, sadece yüceltilmiş bir adım veya kalori izleyiciden daha fazlası. Kilonuzu, kalori alımını / yanmasını, basamakları, kalp atış hızını, stres düzeyini, kafein alımını, kan basıncını, uykuyu, kan şekerini, bisiklet sürmeyi, yürüyüşleri ve çok daha fazlasını izleyebilir.

Ve bu sadece ilk sayfada.

Bu tavşan deliğinden çok uzaklaşmadan önce, tüm özelliklerin tüm akıllı telefonlarda mevcut olmadığı hiçbir şeye değmez. Bu yüzden, çok çeşitli Android telefonlara yükleyebiliyor olsanız da, her telefon Samsung Galaxy serisindeki donanım tarafından etkinleştirilen oran izleme gibi şeylerden yararlanamaz.

Bununla birlikte, yapabileceği her şey hakkında konuşalım.

Samsung Sağlık Ana Sayfa: “Ben”

Sağlığın ana sayfası, uygulama ile başlayacağınız yerdir. Ayrıca, zamanınızın çoğunu muhtemelen geçireceğiniz yerdir. İlk başta biraz bunaltıcı olabilir, ama buna çabuk alışacaksın.

Sağlık uygulamamı özelleştirme konusunda biraz zaman geçirdim, böylece sizinkiler biraz farklı görünebilir. Ama genel durum böyle bir şeydir:

Kilo yönetimi ve yerleşik adım sayacı burada ön ve ortadadır, çünkü bu özelliklerin çoğu kullanıcının uygulamayı neden kullanması muhtemeldir. Ancak aşağıdan aşağıya, her türlü kullanışlı malzemenin yanı sıra düzeni ve öğeleri takip etmenin bir yolunu bulacaksınız.

Ana ekranın alt kısımları tüm ekstra şeyleri gösterir – “Öğeleri Yönet” düğmesi, ekleyebileceğiniz her şeyi getirir. Sizin için neyin işe yaradığını seçin ve bu bilgi ana ekranda görünecektir.

 

Buradaki bazı şeylerin, örneğin kan basıncı veya glikoz gibi verilerini almak için telefonu kullanmadığına dikkat etmek gerekir. Bu özellik, bu belirli verileri izlemek için üçüncü taraf bir monitörünüz olduğunu varsayar ve ardından bunu Sağlık uygulamanıza manuel olarak girersiniz. Ayrıca, harici cihazlarla (tansiyon monitörleri gibi) çalışan uygulamaları da bulabileceğiniz ve ayrıca Sağlık uygulamasıyla senkronize olabileceğinizden, işleri daha otomatik olarak takip edebilmeniz de olasıdır.

Diğer Şeyler: Birlikte, Uzmanlar ve Keşif

Zamanınızın çoğunu “Me” sayfasındaki şeylerle uğraşırken harcayacak olursanız, diğer sayfalarda bulunan diğer yararlı özellikler de vardır. İşte her biri ile ne beklemenin bir dökümü.

Birlikte Sayfa

Ana sayfa – Me sayfası – tek tek istatistiklerinizi takip etmekle ilgiliyse, Birlikte sayfanın tamamı adımlarınızı ve herkesin tam anlamıyla neyi bilmediklerini karşılaştırmakla ilgilidir.

Adımlarınızın bir oyununu yapma fikrini seviyorsanız, bu sayfayı beğeneceksiniz. Bu gerçekten zararsız bir eğlencedir – sizi daha fazla adım atmaya motive etmenin bir yolu. Kendinizi biraz daha zorlamak için küresel zorlukları ve benzerlerini tercih edebilirsiniz.

Ya da benim gibi, bu sayfayı tamamen görmezden gelebilirsiniz.

Uzmanlar Sayfası

Bu sekme, Sağlık uygulamasındaki en ilginç özelliktir – ve ayrıca Galaxy S9 ve Not 8 kullanıcılarına özeldir.

Bu sayfadaki seçenekler, acil bakım, terapi / psikiyatri ve hatta özel bakım ziyaretleri için doktorlarla bağlantı kurar. Bu vahşi.

Bir tuğla ve harç doktorunun ofisinde kullanacağınız aynı bilgileri içeren bu özellik için kayıt olursunuz: isim, telefon numarası, sağlık sigortası bilgileri, eczane, tıbbi geçmiş, güncel ilaçlar ve bir doktorun diğer ilgili bilgileri tedavi etmek gerekebilir.

Bir sağlayıcıyı gerçekten görmeden önce olabildiğince çok süreçten geçtim ve nispeten basitti. Uygulamam sağlık sigortası sağlayıcımın listelenmemiş olması nedeniyle, başka bir yol eklemek zorunda kalırsam katılmadıkları anlamına gelmediğinden emin değilim. Ayrıca bir ziyaret için maliyeti 59 $ “sigorta öncesi” olarak belirtti.

Keşfet Sayfası

Son olarak, bu tür bir şeye girerseniz temel olarak sadece sağlıkla ilgili makalelerden oluşan bir koleksiyon olan Discover sekmesi var. Bunun hakkında söylenecek daha fazla bir şey yok.

Diğer Her Şey: Programlar, Ortak Uygulamalar ve Daha Fazlası

Sonra diğer tüm şeyler var. Menüye girdiğinizde, fitness programları, iş ortağı uygulamaları, uyumlu erişim ve promosyonlar gibi çok daha fazlasını bulabilirsiniz. İşte daha yakından bakın.

Programlar

Fitness yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak fitness programlarını burada bulabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, bir başka menü düğmesinin arkasına gizlenmiş bir yerine bir ön-ve-bir özellik daha olsaydı, çünkü gerçekten oldukça harika.

Yeni egzersiz rutinleri, kilo verme ipuçları, antrenman alıştırmaları ve diğer ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca, fitness ilgi alanlarınızı ve hedeflerinizi de ayarlayabilirsiniz. Böylece, uygulama, bu programları belirli hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza göre daha iyi bir şekilde seçebilir. Serin.

İş Ortağı Uygulamaları

Zaten formdaysanız, hedeflerinize ayak uydurmak için kullandığınız bir uygulama (veya uygulama koleksiyonu) muhtemelen vardır. İyi haber: Bunların çoğu Samsung Sağlık ile uyumlu ve egzersiz, adım, kalori bilgisi ve daha fazlası otomatik ithalat için Sağlık uygulamasına bağlanabilir.

Örneğin, kalorilerinizi izlemek için MyFitnessPal kullanıyorsanız, bunu Health’e bağlayabilirsiniz. Veya bir Endomondo kullanıcısıysanız, egzersizlerinizi otomatik olarak içe aktarmak için bağlayın. Işin ilginç yanı yoktur uyumlu uygulamalar mutlak yetişme, böylece kullanırsanız bir oran. Bulamadığım ana uygulama, bisiklete binme ve topluluk içinde popülerliği göz önüne alındığında gerçekten garip bir ihmal olan Strava idi.

Ama aradığım her şey oradaydı.

Aksesuarlar

Yeni giyilebilir, sensörlü, kan basıncı monitörü, glikoz ölçer, kalp atış hızı sensörü veya ölçeği için pazardaysanız ve Sağlık ile uyumlu olduğundan emin olmak istiyorsanız, bu sizin için bir menüdür.

Bu, Samsung Sağlık ile uyumlu olan tüm aksesuarları alır ve bunları kategorilere ayırır, tam olarak aradığınızı bulmanızı kolaylaştırır. Bu tükendi ve Sağlık uygulamasını kullanmaya başlamak sırf yeni aksesuarlara sahip olduğunu kesinlikle gerekli değil, ama yine de monitöre veya cihazın belirli bir tür gerekiyorsa, neden uyumlu bir tane değil?

Promosyonlar

Son olarak, Promosyonlar sayfası var. Bu, Samsung Health ile uyumlu yeni ürünler ve uygulamalar hakkında bilgi edinmenin yanı sıra diğer hizmetlerle ilgili fırsatlar bulabileceğiniz yerdir.

Dürüst olmak gerekirse, şu anda burada pek bir şey yok.

Zindelik ve sağlık hayatınızın diğer yönlerini takip ediyorsanız Samsung’un Sağlık uygulaması tam özellikli ve her şeyi kapsayan bir uygulamadır. Samsung kullanıcısı değilseniz bile, kesinlikle kontrol edilmeye değer. Başlığının altında çok şey var – özellikle de hiçbir şeyin düşük fiyatı için .