Silinen Windows 10 Yapışkan Notlar Nasıl Kurtarılır

Windows 10'un Yapışkan Notlar uygulaması güçlü bir not alma çözümüdür, ancak silinen notları geri yüklemenize izin vermez mi? Bu özellik masaüstü uygulamasının bir parçası olmasa da, silinen notlarınızı geri almanın bir yolu vardır.

Silinmiş Yapışkan Notlar Nasıl Kurtarılır

Üzerinde önemli bilgiler olan yapışkan notu yanlışlıkla sildiniz, ancak masaüstü uygulamasında sildiğiniz öğeleri kurtarma, hatta görme gibi bir yönteminiz yok. Pekala, Yapışkan Notlar sayesinde her şeyi buluta senkronize ederek artık kaldırmış olabileceğiniz notları doğrudan Microsoft Outlook hesabınızdan kurtarabilirsiniz.

Not: Bu özelliğe erişmek için, Windows 10'da bir Microsoft hesabı ile oturum açmanız gerekir. Ayrıca, Microsoft, yapışkan notlarınızı yalnızca silinmiş öğeler klasörünüzde tuttuğu sürece (genellikle 30 gün boyunca) tutar.

Outlook.live.com'u çalıştırın ve Windows 10 için kullandığınız Microsoft hesabınıza giriş yapın.

Oturum açtıktan sonra sol bölmeyi aşağı kaydırın ve “Silinmiş Öğeler” i tıklayın.

Kurtarmak istediğiniz öğeleri görene kadar listeyi kaydırın. Birden fazla öğeniz varsa, önce her bir öğenin yanındaki balonu tıklayın ve ardından “Geri Yükle” yi tıklayın.

Seçilen öğeler klasörden kaybolur ve bir şey olup olmadığını merak etmenizi sağlar. Masaüstü uygulamasına döndüğünüzde hiçbir şey değişmemiş gibi görünüyor. Bunun nedeni, senkronizasyon işleminin biraz yavaş olmasıdır ve kurtarılan notları masaüstünüze el ile eklemeniz gerekir.

Masaüstü uygulamasından herhangi bir nottaki üç nokta menü düğmesini ve ardından “Not Listesi” ni tıklayın.

Tüm notların bir listesine buradan erişilebilir. Sağlanan bu listede yer alan herhangi bir şeyi kolayca arayabilir, silebilir ve gösterebilirsiniz. Önceden silinmiş notu sağ tıklayın ve ardından “Not Aç” ı tıklayın.

Herhangi bir nedenle, kurtarılan not Notlar Listesinde görünmüyorsa, sağ üst köşedeki ayar çarkına tıklayın.

“Şimdi eşitle” düğmesini görene kadar ayarları aşağı kaydırın ve tıklayın.

Not listenize geri dönün ve notunuzun masaüstünde tekrar görünmesini sağlamak için önceki adımları izleyin.