Silinmiş bir fotoğrafı iPhone veya iPad'inizde nasıl kurtarırsınız

İyi bir fotoğrafı kaybetmek oldukça travmatik olabilir ve fotoğrafları yanlışlıkla silmek, düşündüğünüzden daha kolaydır. İPhone'unuzdaki bir fotoğrafı yanlışlıkla sildiyseniz, onu kurtarmanın birkaç yolu vardır. Hadi bir bakalım.

Burada, silinen bir fotoğrafı kurtarmanın bazı yollarını inceleyeceğiz ve bunların tümü durumunuza özgü olmasa da, en azından biri fotoğrafınızı ait olduğu yere geri getirecektir. fotoğraf kütüphanesi.

En Son Silinmiş Bir Fotoğrafı Kurtar

Aramak için ilk ve en kolay yer iPhone'unuzda. Fotoğraflar uygulamasını açın ve ardından ekranın altındaki “Albümler” düğmesine dokunun.

Ardından, ekranın en altına gidin ve “En Son Silinenler” e dokunun. Burada, yaklaşık 40 gün önce sildiğiniz tüm fotoğrafları ve videoları göreceksiniz. Bundan daha eski herhangi bir şey kaldırılmış olacak, ancak bu kesinlikle kontrol edilmesi gereken ilk yer.

Fotoğrafınız oradaysa, öğesine ve ardından “Kurtar” düğmesine dokunun.

Fotoğrafları bir Yedekten Kurtarma

İPhone'unuzu iTunes üzerinden yedeklemek için bir bilgisayara bağlarsanız, bazı araçlar bu yedeklemelerin içine girebilir ve bu dosyaları ayrı ayrı açmanıza izin verebilir.

Böyle bir araç iBackup Extractor ve hem PC hem de Mac için kullanılabilir. Dışarıda benzer uygulamalar var, hepsi aynı şeyi yapıyor – iTunes tarafından oluşturulan iOS yedeklerini açmak ve insanların onlarla etkileşime girmesini sağlamak. Kurtarmanız gereken fotoğrafın eski bir iTunes yedeklemesine dahil edildiğini biliyorsanız, bu, çekim için harika bir seçenek olabilir. Özellikle fotoğraf bir aydan daha önce silindiyse.

İPhone'unuzu bir iTunes Yedeğinden geri yükleyin

Fotoğrafınızı kurtarmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanmamayı tercih ederseniz, eski bir yedeklemeyi kullanarak iPhone'unuzu tamamen geri yükleyebilirsiniz. Bu rotaya geçerseniz, yedeklemenin oluşturulmasından bu yana oluşturulan veya değiştirilen verileri kaybedeceğinize dikkat edilmelidir. Emin olmak için herhangi bir şeyi geri yüklemeden önce taze bir yedekleme oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bu rotaya gitmek istediğinizi varsayalım, iPhone'unuzu bir bilgisayara bağlayın ve otomatik olarak açılmıyorsa iTunes'u açın. Ardından, iPhone'unuzla ilişkili cihaz simgesini tıklayın.

Geri yükleme işlemini başlatmak için “Yedeklemeyi Geri Yükle” düğmesine tıklayın. Şimdi geri yüklemek istediğiniz yedeği seçmeniz istenecektir. Seçin ve ardından “Yedeği Geri Yükle” yi tıklayın.

İPhone'unuz şimdi önceki yedeklemeyi uygulayacak ve sonra yeniden başlatacaktır. Tamamlandığında, iTunes yeniden bağlanacak ve eksik fotoğrafınızın mevcut ve doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

İPhone'unuzu iCloud yedeklemesinden geri yükleme

İPhone'unuzu iTunes ile yedeklemiyor ancak bunun yerine iCloud'u kullanıyorsanız, önceki yedeklerden de geri yükleyebilirsiniz. Tüm uyarılar burada da geçerlidir, bu nedenle, bir şeyi geri yüklemeyi denemeden önce tam iTunes iTunes yedeklemesini almanızı öneririz.

Yeni bir yedekleme yapıldıktan sonra, Ayarlar uygulamasını açın ve ardından “Genel” düğmesine dokunun.

Ardından, ekranın altına doğru “Sıfırla” düğmesine dokunun.

Son olarak, “Tüm içeriği ve ayarları sil” e dokunun. Bir şey olmadan önce sizden kimlik doğrulamanız istenecek, ancak bir kez yaptığınızda sıfırlama işlemi gerçekleşecek. Daha sonra, iPhone'unuz yeniden başlatılır ve yeni bir iPhone gibi ayarlanmış olabilir. Bunu yaparken, “iCloud Yedekleme'den Geri Yükle” seçeneğini seçin ve fotoğrafın silindiğine inandığınız zamanlardan birini seçtiğinizden emin olun.