SimpliSafe Güvenlik Sisteminin Kurulumu ve Kurulması

Evinizi ara sıra kötü bir kişiden korumak istiyorsanız, ancak profesyonel bir sistem için prim ödemek istemiyorsanız, SimpliSafe kolayca kendinize yükleyebileceğiniz bir güvenlik sistemidir. Onu nasıl çalıştıracağız.

İLGİLİ: Nest Güvenli Güvenlik Sisteminin Kurulumu ve Kurulması

Piyasada mevcut olan ve Nest'ten biri de dahil olmak üzere birçok DIY güvenlik sistemi var, ancak oldukça popüler olduğu için SimpliSafe'i duymuşsunuzdur. Tamamen kurduğunuz ve izlediğiniz bir sistemdir, ancak yine de ekstra ödeme yapabileceğiniz 7/24 profesyonel izleme hizmeti seçeneği ile birlikte gelir.

SimpliSafe önceden yapılandırılmış çok sayıda paket satıyor, ancak özel paketiniz için doğru miktarda sensör, kamera, siren ve daha fazlasını içerecek şekilde kendi paketinizi de özelleştirebilirsiniz.

Adım Bir: Baz İstasyonunu Kurun

Her SimpliSafe sistemi bir baz istasyonu ile birlikte gelir. Bu, kurulumun ana birimi ve tüm sensörlerin ve cihazların bağlandığı merkezi göbek. Aynı zamanda ana siren barındırır ve profesyonel izleme hizmeti için ödeme yaparsanız SimpliSafe ile iletişim kurmak için kullanılır.

Burada yapmanız gereken tek şey baz istasyonu yakındaki bir prize takmak. Merkezi bir yerde olduğundan emin olun, böylece sirenini evinizde duyabilirsiniz. Baz istasyonunu taktıktan sonra, gitmeye hazır olduğunu bildirmek için yanar.

Ayrıca, yedek pilleri etkinleştirmek için çıkıntıyı çıkarmayı da unutmayın.

Adım İki: Tuş Takımı'nı Takma

Tuş takımı, güvenlik sisteminizi nasıl kontrol edeceğinizdir. Ayrıca, mobil uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz (iPhone ve Android kullanılabilirliği), ancak 24/7 izleme için ödeme yapmanızı gerektirir (biraz daha fazla). Aksi takdirde, tuş takımı tek seçeneğinizdir.

Ekran koruyucuyu soyarak başlayın.

Bundan sonra, pilleri etkinleştirmek için pil etiketini çekin. Ünite otomatik olarak açılır ve baz istasyonunu aramaya başlar.

Ardından, sisteminizi devreye almak ve sisteminizi kaldırmak için gireceğiniz bir ana PIN kodu hazırlayacaksınız. Girdikten sonra, ekranın sağ tarafını tıklayın.

Ardından, tuş takımı tüm sensörlerinizi ve cihazlarınızı kurmanızı ister, ancak tuş takımı ile başlayacağız. Arka tarafta dört yapışkan şerit vardır.

Çıkarın ve tuş kapağını ön kapınızın yakınında bir yere yapıştırın (ya da en çok hangi kapıdan içeri girip çıkarsa).

Kurulduktan sonra, yuvasından çıkarmak için kolayca klavyeden kaldırabilirsiniz – diğer cihazlarınızı yüklediğinizde taşımanız gerekir.

Herhangi bir noktada tuş takımı uyuduğu taktirde, tuş takımının beyaz kısmındaki herhangi bir yere dokunarak kolayca uyanabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Sensörleri ve Diğer Cihazları Kurma

Bir kapı / pencere sensörü ile başlayacağız. Pil etiketini çekin ve Test düğmesine basın (her aygıtın bir tane vardır). Bu tip sensörlerde, alttaki küçük bir düğme.

Sensörün LED ışığı birkaç kez yanıp sönüyor ve tuş takımınız tuş takımını bulduğunu gösteriyor. Bir sonraki adım, sensörü tuş takımından adlandırmaktır. Seçebileceğiniz önceden yapılandırılmış adların bir listesini gösterir. Biri bulun ve onaylamak için tuş takımı ekranının sağ tarafını tıklayın.

Bundan sonra, sensör gitmeye hazırdır ve kapınıza veya pencerenize monte edebilirsiniz. Yapışkan şerit kapaklarını çıkarın ve kapıyı kapattığınızda, kapı kapalıyken mıknatısın sensöre yakın oturduğundan emin olun.

Yukarıdaki adımlar, hareket sensörü, ekstra alarm, daha fazla kapı sensörü ve dahil olan başka herhangi bir cihaz gibi, kurmak istediğiniz diğer cihazlarla aynıdır.

Bununla birlikte, kamera bir istisnadır; bununla birlikte, klavyeyi yerine getirmek için mobil uygulamaya ihtiyacınız olacaktır (ücretli bir abonelik olmaksızın mobil uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak kamerayı yalnızca bundan kontrol edebilirsiniz. ).

Tüm sensörlerinizi ve cihazlarınızı kurup kurduğunuzda, devam etmek için “Bitti” yazan tuş takımındaki ekranın sağ tarafını tıklayın.

Daha sonra bir izleme aboneliğini etkinleştirmeniz istenecektir. Bu tamamen isteğe bağlıdır, ancak ilgileniyorsanız URL'ye gidebilirsiniz. Devam etmek için “İleri” ye basın.

Kurulum işlemini tamamlamak için son kez “Bitti” ye basın.

Farklı Modlar Nasıl Çalışır?

SimpliSafe sistemi üç mod ile gelir: Kapalı, Ev ve Uzakta. Sistemi “Kapalı” olarak ayarlamak tamamen devre dışı bırakır. “Ev” ayarı sistemi kaldırır, ancak herhangi bir hareket sensörü bırakır. “Uzakta” ​​ayarı herşeyi yapıyor.

Sisteminizi Ev veya Uzak moduna ayarlamak, tuş takımındaki “Ana Sayfa” veya “Dışarıda” düğmesine basmak kadar kolaydır. Varsayılan olarak, Ev modunda devreye girerken gecikme olmaz, ancak hareket sensörlerinin devreye girmesinden önce evinizi terketebilmeniz için, Away modunu devreye sokarken 30 saniyelik bir gecikme olur. Bu gecikmeleri, isterseniz ayarlarda özelleştirebilirsiniz.

Eve geldiğinizde ve sisteminiz silahlandığında, sirenin çalınmasından önce de bir gecikme oluyor. Sisteminizi devre dışı bırakmak için tuş takımında “Kapalı” tuşuna basın ve ardından PIN'inizi girin.

Bir mola durumunda siren dört dakika boyunca çalar (varsayılan olarak) ve sonra kapanır. Bundan sonra, sisteminizi devre dışı bırakana kadar alarmı tetikleyen sensör veya cihaz devre dışı bırakılır.

7/24 Profesyonel İzleme için Öde?

Seçebileceğiniz iki abonelik planı var. Standart ayda 14,99 $ ve 7/24 profesyonel izleme ile geliyor. Bu, alarm çaldığında, gerçek veya yanlış alarm olup olmadığını doğrulamak için SimpliSafe ile iletişime geçeceğiniz anlamına gelir. Eğer gerçekse (ya da sizi tutamazlarsa), yetkilileri bir şeyler kontrol etmek için evinize gönderilecektir.

İkinci aşama ayda 24,99 ABD dolarıdır ve 7/24 izlemenin en üstünde, sisteminize mobil uygulamadan erişebilir ve uzaktan uzaktan kumanda / silahsızlama yapabilirsiniz. Alarm çaldığında da uyarı alabilirsiniz.

Ücretli bir abonelik olmaksızın, SimpliSafe güvenlik sisteminiz hırsızlıktan kurtulmak için otomatik yüksek sesli bir makineden başka bir şey değildir. Bu, bazı insanlar için muhtemelen iyidir, ancak tüm güvenlik sistemi deneyimini istiyorsanız (çoğu insanın yaptığı gibi) Bunun gibi bir sistem satın alırlar, o zaman kesinlikle 7/24 izleme için aylık ücreti ödemek isteyeceksiniz.

Ve eğer SimpliSafe fotoğraf makinelerinde takılmayı planlıyorsanız, mutlaka izleme için ödeme yapmak isteyeceksiniz (ya da en azından 4,99 ABD doları / ayda sadece kamera planı). Aksi takdirde, kamera sadece uygulamadan canlı izleme için iyidir – hareket algıladığında veya video kaydederse alarmı tetiklemez.