Siri ile Kayıp iPhone, iPad veya Apple Watch Nasıl Bulunur

Bir iPhone'u, iPad'i veya Apple Watch'u yanlış yerleştirmek, özellikle buralarda bir yerde olduğundan eminseniz ama elinizi onun üzerine koyamıyorsanız, çıldırtıcı olabilir. İPhone'umu / iPad / Apple Watch'ımı Bul etkinse, Siri'den onu bulmasını isteyin.

İPhone'umu Bul uygulamasını kullanarak bir iPhone, iPad veya Apple Watch bulabileceğinizi zaten biliyorsunuzdur, ancak bunu yapmanın tamamen daha serin ve sürtünmesiz bir yöntemi var. Siri'den “iPhone'umu bulmasını” veya başka bir cihazı sormasını istemek de tam olarak bunu yapmanın hızlı bir yoludur ve Siri, kayıp cihazı bulmak için bir ping bile başlatabilir.

Bir HomePod'unuz varsa, işler daha da iyi bir hale gelir, çünkü diğer her Siri toting cihazında yaptığınız gibi her şeyi yapmasını isteyebilirsiniz. HomePod'da bağırmak ve iPhone'unuzu kanepe yastığının arkasından delirmiş gibi göstermekle ilgili sihirli bir şey var.

Siri ile Kayıp iPhone, iPad veya Apple Watch Nasıl Bulunur?

Bunlardan herhangi birinin çalışması için, kurulum sırasında iPhone / iPad / Apple Watch'ımı Bul'u etkinleştirmeniz gerekir. Yaptığınızı varsayalım, sesini kullanarak bu aygıtlardan herhangi birini nasıl bulacağınızı, Siri sayesinde.

Topu yuvarlamak için, Siri'yi normalde yaptığınız gibi çağırın ve ardından “x'imi Bul” komutunu isteyin ve x'i aradığınız aygıtla değiştirin.

  • "Telefonumu bul."
  • “İPad'imi bul.”
  • “Apple Watch'ımı bul.”

Birden fazla cihazınız varsa, örneğin iki iPad gibi, Siri sizden hangisini bulmak istediğinizi onaylamanızı ister. Birden fazla aile üyeniz varsa, Siri'den bile cihazlarını bulmasını isteyebilirsiniz. İsteğe sadece isimlerini ekleyin; “Rachel'ın iPhone'unu Bul”, Siri'nin de aynısını yapmasını sağlayacak.

Siri, bulmak istediğiniz cihazı tanımladıktan sonra, ondan bir ses çalmak isteyip istemediğinizi sorar. Ping'i başlatmak için “Evet” yazarak yanıtlayın.

Ping başladıktan sonra cihazınız ses çıkarmaya başlar. Bu, cihazda iptal edilinceye kadar veya en sonunda zaman aşımına uğrayana kadar devam eder.

Elbette, kaybolan cihazınızın yakınlarda olduğundan ve Siri'nin bir ses komutuna cevap verecek şekilde ayarlanmış olduğundan eminsen, doğrudan onunla konuşmayı da deneyebilirsin. “Hey Siri, bana bir şaka söyle” gibi bir şey söyle, böylece ses çıkarmaya başladı.