Siri iOS 12'de Özel Sesli İşlemler Alıyor

Siri çok daha güçlü olmak üzere. Herhangi bir uygulama için özel sesli komutlar, onları bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı hemen başlatmak için “Hey Siri, anahtarlarımı kaybettim” diyebilmenizi sağlayacaktır.

Herhangi bir uygulama şimdi hızlı eylemleri Siri'ye gösterebilir. Apple, Siri'ye özel bir ses işlemi eklemenize olanak tanıyan Döşeme uygulamasının örneğini kullandı. “Anahtarlarımı kaybettim” dediğinizde, anahtar zincirinize bir Tile Bluetooth izci eklediğinizi varsayarak, anahtarlarınızı izleyecek olan Döşeme uygulamasını hemen başlatabilirsiniz.

Bu sadece bir örnek. Her zamanki market listenizi veya "Oyun saatini" en sevdiğiniz spor takımının oyun planını görmek için otomatik olarak sipariş vermek için “Marketlerimi sipariş et” diyeceğinizi hayal edin. ”

Hızlı hareketler sayesinde Siri, sık sık yaptığınız işlemleri proaktif bir şekilde önerecektir. Örneğin, her sabah işten önce her zaman kahve sipariş ederseniz, Siri kilit ekranınızda bir bildirim gösterecektir. Bir kahve siparişi vermek için o kısayola dokunabilirsiniz.

Bu, başka birçok durumda da çalışır. Siri size geç kalıyorsanız bir toplantı düzenleyicisini bilgilendirmenizi önerir, doğum günlerinde insanları aramanızı ve sinemada olduğunuzda Rahatsız Etmeyin seçeneğini kullanmanızı tavsiye eder.

Tüm bu yeni Siri özellikleri iPhone, iPad ve hatta Apple Watch'da Siri ile çalışacak.