Sizin için Daha İyi Çalışmak İçin 11 İpucu

Instagram, diğer ağlardan farklı bir dizi kural ve gereksinime sahip ilginç bir sosyal ağdır. Neredeyse daha düşünceli gibi.

Daha İyi Mesajlar İçin İpuçları

Bazı insanlar çok postalar. Diğerleri, çok değil. Bu aralığa nereye düştüğünüzden bağımsız olarak, gönderme deneyiminizi geliştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Daha İyi Resimler ile Başlayın

Muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak takipçileriniz için daha iyi, daha temiz bir besleme sunmak istiyorsanız, ilk etapta daha iyi resimlerle başlamanız gerekecektir.

Telefonunuzun kamerasından daha iyi görüntü elde etmek için yapabileceğiniz pek çok şey vardır ve hazırda bu ipuçlarından oluşan bir koleksiyona sahip oluruz. İstediğiniz şutu almakta sorun yaşıyorsanız, bunu bir okuyun. Bakış açınızı değiştirmeye yardımcı olacak bazı işaretçiler alabilirsiniz.

İLGİLİ: Telefonunuzun Kamera ile Daha İyi Resimler Nasıl Gidilir?

Filtrelerinizi Organize Edin

Mükemmel çekime sahip olduğunuzda, mükemmel filtre ile eşleştirmek isteyeceksiniz. Mesele şu ki, çoğu insan düzenli olarak sadece birkaç filtre kullanır – ve bunlar filtre listenizde herhangi bir yerde olabilir.

Daha hızlı ve daha rahat postalama için filtrelerinizi yeniden düzenleyin. Bir sonraki fotoğraf veya video gönderiyorsanız, filtreler listesinin sonuna kadar ilerleyin ve ardından “Yönet” seçeneğine dokunun. Bir sonraki sayfada, en çok kullandığınız filtreleri listenin en üstüne sürükleyip bırakın.

Bonus olarak, beğenmediğiniz veya hiç kullanmadığınız filtreler varsa, onay işaretlerini kaldırarak bunları gizleyebilirsiniz.

Daha temiz, daha verimli bir filtre deneyimine hoş geldiniz.

İLGİLİ BİLGİLER: Instagram Filtrelerinizi Yeniden Düzenleme (ve Sevmediğiniz Olanları Gizleme)

Filtre Yoğunluğunu Ayarlayın veya Resimleri Düzenleyin

Instagram'ın filtreleri, uygulamanın pek çok kişiye hitap etmesinin önemli bir parçası olsa da, efektler bazen aşırı gelir. Filtre yoğunluğunu ayarlamak için, onu seçtikten sonra ikinci kez dokunun. Efektin yoğunluğunu hızlı bir şekilde azaltmanızı sağlayan bir kaydırıcı alırsınız.

Resimlerinizde başka hızlı düzenlemeler yapmanız gerekiyorsa, bunu doğrudan Instagram uygulamasından da yapabilirsiniz. Filtreler sayfasında, alttaki Düzenle düğmesine dokunun. Parlaklık, kontrast ve diğerleri dahil olmak üzere düzenleme araçlarının ve ayarlarının bir özetini elde edersiniz.

Hepsinden iyisi, bu düzenleme araçlarını filtreniz uygulanmadan önce veya sonra kullanabilirsiniz.

Hikayenizi Özel İnsanlardan Gizle

Herhangi bir sosyal ağda olduğu gibi, Instagram üzerinde sürüngenler vardır. Öykü özelliğini kullanıyorsanız ve belirli kişilerin bunu görmesini istemiyorsanız, bunları kolayca gizleyebilirsiniz. Öncelikle Profil sayfanıza gidin ve Ayarlarınızı açın.

Ayarlar menüsüne nasıl gidilir. Sol: Android; Sağ: iOS

Ayarlar sayfasında, “Öykü Ayarları” seçeneğine dokunun. Hikaye Ayarları sayfasında, üstteki “Hikayeyi Gizle” seçeneğine dokunun ve ardından, engellemek istediğiniz herkesi hikayenizi görebilmek için gizleyin.

Daha İyi Bir Besleme için İpuçları

Gönderdiğiniz şey Instagram savaşının sadece yarısı. Kendi yeminizde daha iyi bir deneyime sahip olmak, muhtemelen daha da önemlidir. Bu satırlarda senin için de bazı ipuçları var.

Favori Hesaplarınızı Gönderirken Bildirimleri Alın

Bir postayı asla kaçırmak istemediğiniz belirli hesaplar varsa, yapabileceğiniz en iyi şey bu hesaplar için bildirimleri etkinleştirmektir.

Bunu yapmak için, o kişiye veya markanın profiline gidin ve ardından sağ üst köşedeki menü düğmesine (üç noktaya) dokunun. Bu kişiden kaçırmadığınızdan emin olmak istediğinize bağlı olarak “Yayın Bildirimlerini Aç” ve “Öykü Bildirimlerini Aç” seçeneklerini belirleyin.

Artık en sevdiğiniz posterlerin etkinliklerini asla kaçırmayacaksınız.

Birinin Hikayesini Görüntülerken Zamanınızı Gönderin

Instagram'daki hikayeler harika, ancak bazen otomatik slayt gösterisinden daha uzun bir video görüntüsüne veya video görüntüsüne bakmak istersiniz. Ve bu sinir bozucu.

Birinin hikayesine bakarken biraz daha zamana ihtiyacınız varsa, ekrana dokunup basılı tutun. Cidden – bu, Öykünün bir sonraki slayda geçmesini engeller, böylece ihtiyacınız olduğu kadar fazla zaman harcayabilirsiniz.

Daha Sonra Bakmak İçin Mesajları Kaydet

Feed'inizde geziniyor ve daha fazla zamana sahip olduğunuza (veya daha sonra başvurmak istediğinize) daha yakından bakmak istediğiniz bir şey görürseniz, yayınları özel olarak kaydedebilirsiniz.

Gönderinin altındaki sağ taraftaki şerit görünümlü simgeye dokunmanız yeterli. Bu daha sonra için yer imleri.

Kayıtlı tüm yayınlarınızı profilinize atlayarak ve ardından yayınlarınızın hemen üstündeki aynı şerit simgesine dokunarak bulabilirsiniz. Bir grup farklı türde yayın kaydettiyseniz, bu yayınları Koleksiyonlarda bile düzenleyebilirsiniz. Ben sadece bisikletleri severim.

Hesabınız için ipuçları

Yayınınız ve yayınlarınız harika olabilir, ancak hesabınıza bakmazsanız , bu hiçbir şey için geçerli olmayabilir. Hesabınızı güvenli ve temiz tutmanın bazı yolları.

İki Faktörlü Doğrulamayı Etkinleştir

Bakın, güvenlik herhangi bir hesap için debriyajdır ve gerçekten sunan herhangi bir serviste İki Faktörlü Doğrulama kullanmanız gerekir.

Instagram'da Ayarlar'a gidip “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” seçeneğine dokunarak bunu etkinleştirebilirsiniz. “Güvenlik Kodu Gereksin” seçeneğini açın ve ardından gösterildiğinde kodu girin.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirdikten sonra, her yeni cihazdan giriş yaptığınızda bir kod girmeniz gerekir. Bu ek güvenlik katmanı, hesabınızın yanlış ellerden çıkmasına yardımcı olur.

İLGİLİ: İki Faktörlü Kimlik Doğrulamanın Farklı Biçimleri: SMS, Autheticator Uygulamaları ve Daha Fazlası

Mesajlarınızdaki Yorumların Kontrolünü Alın

Çok sayıda takipçiniz varsa veya yayınlarınızda çok sayıda yorum varsa, bu yorumları Ayarlar> Yorumlar'a giderek daha iyi kontrol edebilirsiniz. Yorumlar sayfasında, kimlerin yorum yapmasını engellemenin yanı sıra yorum yapabileceklerinizi (takipçileriniz, takip ettiğiniz kişiler, herkes veya herkes) kontrol edebilirsiniz.

Potansiyel olarak rahatsız edici yorumları otomatik olarak gizleyebilir veya hatta belirli anahtar kelimelere dayalı yorumları engelleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz Tüm Mesajları Görüntüleyin

Zevklerin yıllar içinde nasıl değiştiğini merak ediyorsanız, sevdiğiniz her gönderiye bakarak geriye dönüp tüm nostaljik olsun. Profilinize gidin, Ayarlar menüsüne atlayın ve ardından “Sevdiğiniz Gönderiler” seçeneğine dokunun.

Bellek şeridinde yürüyüşte iyi eğlenceler.

Arama Geçmişinizi Silin

Zamanla, Instagram arama geçmişiniz oldukça kaotik olabilir. İyi haber, hepsini kolayca kaldırabilmeniz.

Profil sayfanıza gidin ve ardından Ayarlar'a gidin. Seçenekler sayfasının alt kısmında bir "Arama Geçmişini Temizle" düğmesi bulunur. O şeye dokunun ve sonra ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Baştan başlama zamanı.

Tüm Verilerinizi İndirin

Ayrıca tüm Instagram verilerinizi indirebilirsiniz. Bu, gönderilerinizi, doğrudan iletilerinizi (yalnızca görüntüler), yorumları, bağlantıları, beğeni ve daha fazlasını içerir – tam anlamıyla her şeydir . Bunu almak için, tarayıcınızda Instagram’in indirme isteği sayfasına gidin ve talimatları izleyin.

Tüm verilerinizi birlikte almak biraz zaman alıyor ve Instagram hazır olduğunda Instagram size e-posta gönderecek. Sadece zip dosyasını indirin ve siz gidin. Instagram tüm hayatın bir kerede bir yerde.

İLGİLİ: Tüm Instagram fotoğrafları indirmek için nasıl