Skype'ın Yeni Blur Arkaplan Özelliği Nasıl Kullanılır

Silverblackstock/Shutterstock

Skype üzerinden görüntülü arama yaptığınızda, insanları evinize bakmaya davet edersiniz. Annemin iğrenç mutfağınızı görmesini sağlamak büyük bir sorun değil, bir meslektaş veya potansiyel bir işveren çevrenizi gördüğünde ne olur?

Birkaç yıl önce bir profesörün yürümeye başlayan çocuğunun önemli BBC röportajını kestiğini hatırlıyor musunuz? Video viral hale geldiğinde, insanlar soru sormaya başladı. Skyping içinde bulunduğumuz ortamı her zaman kontrol edemeyiz, özellikle de kısa sürede bir arama yapıldığında. Neden Skype'ın ortamınızı gizlemesinin bir yolu yok?

Microsoft, bunu Skype'ı geliştirmek için bir fırsat olarak değerlendirdi. Yazılım artık ortamınızı herhangi bir görüntülü aramadan etkili bir şekilde silebilen bir arka plan bulanıklığı özelliğine sahiptir – temel olarak görüntülü aramalar için portre modudur. Bir çok web kamerası maskesi ve püf noktası yapışkan görünüyor, ancak Skype'ın yeni arka plan bulanıklığı özelliği gerçekten harika görünüyor. Saçınızın her teli de dahil olmak üzere yüzünüzün ve vücudunuzun küçük özelliklerini tespit etmek için AI kullanır.

Not: Bu özellik yalnızca Skype'ın masaüstü sürümünde kullanılabilir; Uygulamanın mobil sürümlerinde çalışmaz.

Arka Plan Bulanıklığı Nasıl Kullanılır

Arka plan bulanıklığını kullanmak çok kolaydır, sadece iki tıklama alır. Elbette, Skype'ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmak istersiniz, aksi takdirde bu işe yaramaz.

İlk önce biriyle video görüşmesi başlatın. Video görüşmesinin altında üç simge görünecektir. İlk simge “Mikrofon Ayarları” içindir, ikincisi “Video Ayarları” içindir ve üçüncüsü “Çağrıyı Bitir” düğmesidir. Devam edin ve “Video Ayarları” simgesini tıklayın.

“Video” simgesine tıkladıktan sonra, küçük bir “Video Ayarları” menüsü görünecektir. En son Skype sürümünü kullanıyorsanız, “Video Ayarları” menüsünün altına doğru bir “Arka planımı bulanıklaştır” seçeneği görünmeli ve aşağıdaki resme benzeyecektir.

Arka plan bulanıklığını istediğiniz zaman açmak veya kapatmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Belki arka plan bulanıklığını olabildiğince hızlı açmak için pratik yapmalısınız, bir dahaki sefere bir video araması aldığınızda kendinizi bir karmaşa içinde bulursanız. Ya da bilirsin, açık bırak.