Smarthome Cihazlarını Kontrol Etmek İçin Yankı Düğmeleri Nasıl Kullanılır

Yankı düğmeleri bir süredir buralardaydı, ancak son zamanlarda Amazon akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için onları kullanma yeteneği ekledi. Bu yeni özellik, Yankı düğmelerinize rutinleri atamanıza izin verir, temelde bir düğmeye basarak birden fazla akıllı ev cihazını aynı anda kontrol etmenizi sağlar. İşte hepsini ayarlamak için nasıl.

İLGİLİ: Echo Düğmelerinizi Amazon Echo'nuza Eşleştirme

Başlamadan önce bu kılavuz, Yankı düğmelerinizin zaten çalışıyor ve çalışır durumda olduğunu varsayar. Echo'nuza henüz eşleştirilmemişlerse, sizi bu süreçte yönlendiren bir rehberimiz var.

Bir akıllı ev görevine bir Yankı düğmesi atamak için bir Alexa Rutini oluşturmanız gerekir. Rutinler hakkında bilgi sahibi değilseniz, nasıl ayarlanacağı konusunda kullanışlı bir rehberimiz vardır. Eko düğmenizi entegre ederken aynı talimatları izleyeceksiniz, ancak küçük bir farkla.

Alexa uygulamasının ana ekranından, ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunarak başlayın.

Seçenekler listesinden “Rutinler” seçeneğini seçin.

Yeni bir rutin oluşturmak için sağ üst köşedeki “+” düğmesine dokunun. Ne yazık ki, Echo düğmesini eklemek için mevcut bir rutini düzenleyemezsiniz.

Zirveye doğru “Bu Olduğunda Ne Olur” seçeneğini seçin.

“Yankı Düğmesi” seçeneğine dokunun.

Eko düğmesine basın ve ardından uygulamanın altındaki “Ekle” düğmesine dokunun.

 

Ardından, Yankı Düğmenize her bastığınızda ne olacağını seçersiniz. “Eylem ekle” seçeneğine dokunun.

Smarthome olmayan görevler dahil, Echo Button ile her türlü şeyi kontrol edebilirsiniz. Bu kılavuz için smarthome'e odaklanacağız, bu nedenle seçenekler listesindeki “Smart Home” öğesine dokunun.

Tek bir cihazı, aynı anda birden fazla cihazı veya kurduğunuz belirli bir sahneyi kontrol edebilirsiniz.

Echo Düğmesine basarak tüm eğlence sistemimi kapatabilmek istiyorum, bu yüzden Logitech Harmony Hub ile oluşturduğum “TV” sahnesini seçeceğim.

Echo Düğmesine basıldığında ne yapmak istediğinizi seçin. Bu durumda, eğlence sistemimi kapatmasını istiyorum. Bu yüzden açma / kapama düğmesinden “Off” u seçmek için dokunun.

Ondan sonra istersem başka bir eylem ekleyebilirim ama bundan memnunum. Hazır olduğunuzda altındaki “Oluştur” a basın.

Yeni Echo Button kontrollü Alexa Rutininiz şimdi mevcut Rutinler listesinde görünecek ve çalışmaya hazır!