Smarthome'unuzu Dışa Nasıl Getirebilirsiniz

Philips

Bir akıllı ev düşünüldüğünde, iç mekanı renk değiştiren ışıklar, akıllı prizler ve ses asistanlarıyla birlikte düşünebilirsiniz, ancak bahçenizi ve avlunuzu da unutmayın. Smarthome'unuzu dış mekanlara eğlenceli ve kullanışlı bir şekilde getirebilirsiniz.

Büyük Açık Alanlar da Daha Akıllı Olabilir

Evinizin akıllı aygıtlarını kurduğunuzda, ses asistanları eğitildi ve otomasyon oluşturuldu, yapabileceğiniz daha çok şey var. Smarthome'ınızın dışarıda kalması gerekmiyor – bahçede oynarken, bir aşçı barındıran veya Noel süsleri koyarak bahçenizde genişleyebilir. Fişler, ışıklar ve batarya eklentileri ile dış mekanlarınız evinizin içi kadar akıllı olabilir.

Dış Mekan Akıllı Fişler Pek Çok Şeyi Otomatikleştirmenin Basit Bir Yolu

iClever

İster Noel ister Cadılar Bayramı süsleri veya ışıkları takmanız gerekebilir, akıllı bir dış mekan fişi, dışarıda takabileceğiniz her şeye istihbarat eklemek için harika bir yoldur. Dış mekan akıllı fişleri, Z dalgası, Homekit veya Wi-Fi anlamına gelen birkaç çeşitte gelir.

Dikkat edilmesi gereken şey, fişin bir çıkışının mı yoksa iki çıkışının mı olduğudur. İki ise, her zaman akıllı olup olmadığını iki kez kontrol etmek isteyeceksiniz. Bazı dış mekan satış noktalarında, ikinci liman sadece geçiş noktasıdır. Etkili bir şekilde evinizdeki diğer çıkışlarla aynıdır ve kontrol edemez veya otomatikleştiremezsiniz.

Otomasyon eklemek istediğiniz bir çeşme, havuz filtreleme sistemi veya peyzaj aydınlatmanız varsa, dış mekan akıllı prizler de kısmen su geçirmez olduklarından idealdir. Akıllı prize bağladığınız her şeyin iyi çalışması için her zaman “açık” olması gerektiğini unutmayın. Prizi kapatarak cihazı kapatırsınız.

Dış Mekan Işıkları Tüm Gecelerinize Renk Sağlar

Philips

Sadece bir renk tonu ampulü almamalı ve sundurma ışığınıza sokmamalısınız. Ancak Philips gibi şirketler dış mekan kullanımı için akıllı ışıklar üretiyor. Avantajı otomasyona sahip olmanızdır (günbatımında açıp kapamak gibi) ve seçtiğiniz ampule bağlı olarak değişen renkler. Günün saatine bağlı olarak sönen ya da sönen ya da hava ile rengini değiştiren ışıkların olması kullanışlıdır.

Akıllı ampuller, komşularınızın müziğe ve ışık gösterisine aldırış etmemesini sağlayarak geceye giren açık bir partiyi canlandırır. Philips'in önerdiği gibi dış mekan ışık şeridi, yürüme yolunuzu aydınlatabilir ve zamana ve harekete kilitlenebilir.

Pil Eklentisi ile Asistanınızı Yanınıza Alın

Ninety7

Amazon Tap dışında (şu anda Amazon sadece yenilenmiş biçimde satmaktadır), Google ve Alexa cihazları ilk önce bir fişe bağlama da dahil olmak üzere iç mekan kullanımı için tasarlanmıştır. Ancak mevcut cihazlarınızı desteklemek için bir Dokunun satın almak istemiyorsanız, sahip olduğunuz hoparlörlerinizin pil takımlarını düşünebilirsiniz. Hem Google hem de Alexa aygıtları için pil paketleri var ve bunları taktıktan ve şarj ettikten sonra Google Home veya Echo'nuzu yanınıza alabilirsiniz.

İki ya da üç tane getirirseniz, genel ses seviyesi eklemek için çok odalı hoparlör özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Müziğe ek olarak, dışarıdaki sahip olduğunuz akıllı fişler ve ışıklar da dahil olmak üzere akıllı cihazlarınızı kontrol etmek için her zamanki ses komutlarınıza sahip olacaksınız.

Smarthome Ağınızı Dışında Güçlendirmek için Mesh'i kullanın

Samsung

Wi-Fi şebekeleri, özellikle 5 GHz aralığında çalışanlar için kısa bir menzile sahip olabilir. Sesli yardımcınızı ve Wi-Fi akıllı cihazlarınızı dışarıya bağlarken sorun yaşıyorsanız, Mesh Wi-Fi sistemine geçmeyi düşünebilirsiniz.

Mesh Wi-Fi sistemleri, kablosuz ağınızı daha da genişletmek için Wi-Fi tekrarlayıcılar gibi çalışır, ancak sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Evinizin etrafında ve evinizin dışına çıktığınızda, ağ size en yakın Mesh aygıtının size en uygun olduğunu belirler ve geçişi gerçekleştirir. Tüm bunları, kullanım kolaylığını arttırmak için tek bir SSID gösterirken yapar.

Z-Wave ve Zigbee cihazları kullanıyorsanız, menzillerini genişletmek için bir ağ da oluşturacaklar. Evinizin ucunda veya dışında belirli bir cihazla sorun yaşıyorsanız, sorunlu cihazla göbeğiniz arasında bir yere Z-Wave veya Zigbee cihazı eklemeniz yardımcı olabilir.

Smartthings kullanıcısıysanız, Samsung SmarThings Wifi Mesh yönlendiricilere geçmeyi düşünebilirsiniz. Bu yönlendiriciler SmartThings hub'ı olarak ikiye katlar, bu da her ikinize de Wi-Fi kapsama alanı sağlar, aynı zamanda Z-Wave ve Zigbee yelpazenizi de genişletir. Örneğin bu göbeklerden birini arka bahçenize mümkün olduğu kadar yakın yerleştirirseniz, hem internetinizi hem de Z-Wave / Zigbee ağınızı dışarıya çıkaracaksınız.

Ne zaman elektroniği dışarı çıkarırsanız, hava durumuna dikkat edin. Bir cihaz önce dış mekan kullanımı için tasarlandıysa, iyi olmanız gerekir. Ancak iç mekanda olması gerekiyorsa, yağmur yağdığında veya kar yağdığında ortaya çıkarmanız gerekir. Ya da onu havadan korumak için bazı yöntemler bulun.