Sonsuza Kadar Yok Olmadan StumbleUpon Bir Son Kez Kullanın

Stumble'ı hatırlıyor musun? 2000'lerin başlarında bir patlama olan rastgele bir web sitesine götürülecek bir düğmeye bastınız.

Yenilik, sosyal medya çağında yıprandı, bu yüzden Stumble Upon 30 Haziran itibariyle kapanıyor. StumbleUpon ana sayfası, insanları sosyal ağlarınızla bütünleştiren ilgili bir hizmet olan Mix'e yöneltiyor, ancak yine de StumbleUpon'a kendiniz verebilirsiniz. son bir spin.

“Mix'e Katıl” düğmesine tıklamak yerine, sağ üstte neredeyse gizli olan “Giriş” i tıklayın.

Bu giriş formu getirecektir. StumbleUpon'u Google veya Facebook hesabınıza bağladıysanız, hızlı bir şekilde girebilmeniz gerekir. Aksi takdirde 15 yaşındaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlayabilirsiniz.

Tıpkı senin gibi, 2005 gibi rastgele web siteleri bulmak gibi.

StumbleUpon, 30 Haziran'a kadar devam edecek ve bundan sonra sonsuza dek gitti. Sadece nostalji değeri için, bu önce bir spin verdiğinizden emin olun.

Oldukça açık StumbleUpon 2018'de alakalı değildi – on yıldan fazla bir süredir kullanmadım. Yine de, ilk ağın başka bir parçasını görmek biraz üzücü.

İşte, sitenin yaratıcısı Garret Kampı, Medium'da yazıyor:

StumbleUpon oluşturmak inanılmaz bir deneyim oldu. 2002 yılında kolejde çalıştığım ilk projeydi. Yüzlerce kez binlerce kez tökezledim ve bu süreçte çok şey öğrendim. Ancak şimdi geleceğe odaklanma ve aramak için asla düşünemeyeceğimiz gizli mücevherleri ortaya çıkaracak bir sonraki keşif platformunu yaratmanın zamanı geldi.

Kamp, Mix'in bu hizmet olduğunu umuyor ve bunun ortaya çıkıp çıkmadığını göreceğiz. Klasik StumbleUpon hayranları, Stumble Upon'u hatırladığım şekilde her türlü aptalca şeyi gösteren TheUselessWeb.com'u kontrol edebilirler.