Spotify Reklam Engelleyicilere Karşı Savaşa Gidiyor, İşte Bilmeniz Gerekenler

Spotify, reklam engelleyicileri, botlar ve sahte akışları yasaklamak için hizmet şartlarını güncelledi. Akış servisinde bir reklam engelleyici kullanıyorsanız, durdurmanız gerekir, aksi takdirde hizmetten men edilebilirsiniz.

Spotify, kullanıcılarına Hizmet Şartları'ndaki değişiklikleri bildiren bir e-posta gönderdi. Yardımsever bir şekilde, e-postaya bazı ingilizce özetleri dahil etti. Her zamanki ortak puanlar mevcut olsa da, dili anlamak ve üçüncü taraf abonelikleri, uygulamaları ve cihazları hakkında güncellenmiş bilgileri anlamak için umut verici olmakla birlikte, özetin bir bölümü dikkat çekti:

Kullanıcı Kılavuzumuzu güncelledik, böylece her türlü reklam engelleyici, bot ve sahtekarlık akış aktivitesine izin verilmediğini açıkça belirttik.

Spotify, kar etmek zorunda olan diğer şirketler gibi. Ancak kârlılık son derece zor oldu, öyle ki akış servisinin on iki yıllık tarihinde ilk karlı çeyreğini yayınladı. Bu çeyrek dönemden sonra çeyrek para kaybetmek için çok büyük bir zaman.

Yani bu değişiklikler iki şeyi başarmak için tasarlandı. Spotify'ın alması gereken tüm parayı aldığından emin olun (reklam engelleyici yok) ve Spotify'ın almaması gereken parayı ödemesini önleyin (sahte akış yok). Ne yazık ki Spotify için, tarayıcılar için reklam engelleyicilere ek olarak, akış hizmetinin reklamlarını engellemek için tasarlanmış Windows ve Android uygulamaları var. Bu seçeneklerden herhangi birini kullanıyorsanız, hesabınızın sonlandırılması için hemen durdurmalısınız.

Spotify, akışını sürdürerek yeni Hizmet Şartları'nı kabul ettiğinizi açık bir şekilde ifade ediyor ve hesabınızı kapatmanın tek yolu hesabınızı kapatmak. Reklam engelleyicileri kullanmaya devam ederseniz, Spotify hesabınızı yasaklayacağını söylüyor. Spotify'daki reklamlardan kaçınmanın en iyi yolu, premium hizmet için ödeme yapmaktır. Premium ödeme yapmak istemiyorsanız, reklam engelleyicileri kullanmayı bırakmanız ve reklamları kabul etmeniz gerekir.