Spotify'da Belirli Sanatçıları Nasıl Engellersiniz?

Spotify, sevmediğiniz bir sanatçının müziğini engelleyebileceğiniz bir özelliği beta test ediyor. Seçenek muhtemelen herkese gelecek, ancak şimdilik testlerde kalmaya devam edecek. İyi haber, kullanımı oldukça kolay.

Bazen belirli bir sanatçının müziğine katlanamazsınız. Bu kişiyi sevmiyorsunuz, ama çıkardıkları müzik sizinle eşleşmiyor. Spotify yeni müzik ve sanatçılar keşfetmek için harika olsa da, tanınmış müzisyenlerden onlardan haber almak isteyip istemediğinizi önermek saldırgan olabilir. Kullanıcılar, sevmedikleri parçaları veya müzisyenleri engelleme seçeneğine uzun süre dayanıyor ve Spotify 2017 yılının sonlarında talebi kabul etti ve özelliğin uygulanmasına karar verdiğini belirtti.

Anlaşılan, rotası değişti çünkü artık beta test ediciler belirli bir sanatçıyı oynamama seçeneği görüyorlar. Bir sanatçıyı engellediğinizde, radyo istasyonlarında, grafik listelerinde ve hatta kütüphanenizde görünmezler. Tek istisna, bir başkasının şarkısında yer alan, anlam ifade ediyor gibi görünüyor.

Hepsinden iyisi, bir sanatçıyı engellemek inanılmaz derecede kolaydır. Sadece aşağıdakileri yapın:

Öncelikle, uygulamanın altındaki arama simgesine dokunarak, ardından görünen arama çubuğuna adı yazarak engellemek istediğiniz sanatçıyı arayın.

Ardından, göründüğünde sanatçı profiline dokunun.

Sağ üst köşedeki taşma menüsüne (üç dikey nokta) dokunun.

Son olarak, “Bu sanatçıyı çalma” seçeneğine dokunun.

Hazırsınız! Beğendiğiniz müziğin tatlı melodilerinin tadını çıkarın.

Fikrinizi değiştirirseniz, o sanatçının sayfasına geri dönebilir ve taşma menüsüne tekrar dokunup ardından “Bu sanatçının oynamasına izin ver” seçeneğine dokunabilirsiniz.

Ne yazık ki, sadece bir iPad'deki sanatçıları engelleyebildik, Spotify'ın beta programındaki Android telefonumuz henüz bu özelliğe sahip değil.