Steam'inizi Nasıl Bulunur ve Yedekleyin Screenshots

Steam

Steam, oynadığınız oyunun bir resmini çekmek için varsayılan olarak F12 tuşunu kullanan yerleşik bir ekran görüntüsü işlevine sahiptir. Steam onları oyuna böldüğü ve bir sürü klasörün arkasına sakladığı için erişmesi biraz karmaşık.

Steam'im Nerede Ekran Görüntüleri?

Buradaki örneğimiz için Windows'u kullanıyoruz. Linux ve macOS aynı şekilde çalışır ancak farklı klasör adlarına sahiptir.

Steam, ekran görüntülerini Windows PC'nizde aşağıdaki klasörde saklar:

C:Program Files (x86)Steamuserdata{Your Steam ID}760remote{The Game’s ID}screenshots

Linux'ta:

~/.local/share/Steam/userdata/{Your Steam ID}/760/remote/{The Game’s ID}/screenshots

Ve Mac’te şurada:

Users/{username}/Library/Application Support/Steam/userdata/{Your Steam ID}/760/remote/{The Game’s ID}/screenshots

Sorun şu ki, oyun tarafından bölünmüş durumda ve muhtemelen "252490" oyununun hangisi olduğundan emin değilsiniz.

Kitaplığınızdaki oyunu sağ tıklatarak ve açılır menüdeki “Ekran Görüntülerini Görüntüle” yi tıklatarak bir oyunun ekran görüntülerine erişmek çok daha kolaydır.

Bu, tüm ekran görüntülerinizi görebileceğiniz bir iletişim kutusu açar ve klasörü tüm ekran görüntüleriyle açmak için alt kısımdaki “Diskte Göster” i tıklatır.

Bu iletişim kutusundaki “Yükle” işlevi ekran görüntüsünü Steam profilinize (veya isteğe bağlı olarak Facebook'a) gönderir. Imgur gibi bir barındırma sitesine yüklemiyor; Bunu elle yapmanız gerekecek.

Gerçek dosyaları elde ettikten sonra, onları sadece farklı bir klasöre koymak ya da Dropbox gibi bir bulut hizmetine yüklemek olsun, istediğiniz şekilde yedekleyebilirsiniz. Her oyunun ekran görüntüsünü yedeklemek istiyorsanız, ya manuel olarak yapmanız ya da her oyun için tüm klasörleri içeren tüm 760remote klasörünü yedeklemeniz gerekir. Hepsini aynı anda bir klasörde görmenin bir yolu yok gibi görünüyor.

İLGİLİ: Bilgisayarımı Yedeklemenin En İyi Yolu Nedir?