Süper Serin: "Alexa, Tots için Oyuncaklara Bağış" diyerek Oyuncaklara Yardım Verin

Bugün, Kara Cuma hafta sonu izleyen hayırseverliği destekleyen uluslararası bir gün olan Salı günü. Bu yıl Amazon, Alexa'yı kullanarak Toys for Tots'a bağışlamayı kolaylaştırıyor.

Temel fikir oldukça açıktır, sadece “Alexa, Tots için Toys'a bağış yapın” deyin. Alexa, hayır kurumları listesinden bir hediye önerecek ve satın alma işlemini onaylayacaksınız. Amazon oradan devraldı.

İşleri daha da iyileştirmek için sınırlı bir süre için Amazon, Tots bağışınızla eşleşecektir. Bu, ihtiyacı olan bir çift çocuğa etkili bir şekilde bir çift oyuncak bağışladığınız anlamına gelir. Bu harika.

Tabii ki, hayır kurumları için tek şey bu değil. Onun Smile programı, Amazon Smile web sitesini kullanırken satın alma fiyatının yüzde yarısını seçtiğiniz bir yardım kuruluşuna bağışlar. Yüzde yarım, çok fazla gibi görünmese de, Amazon'un bir günde ne kadar iş yaptığını düşündüğünüz zaman rakam oldukça fazla olur. Şimdi, eğer herkes “normal” Amazon sitesi yerine Smile kullanıyorsa.

Her iki şekilde de, konu aynı: Amazon, tüm hataları için, hayır kurumlarına bağış yapmayı kolaylaştırmak için iyi bir iş çıkarıyor. Bu sadece bir yol daha.

Amazon