Telefonunuzla Para Göndermenin En İyi Yolları

Birini akşam yemeği için geri ödemeniz gerekiyorsa, bir oda arkadaşına kira parası gönderin ya da ihtiyaç duyduklarında birine para gönderin, bunu akıllı telefonunuzdan kolayca yapabilirsiniz. Kolayca para göndermenize yardımcı olan en iyi mobil ödeme uygulamalarını tamamladık.

Doğru kişiyi gerçekten gönderiyor olduğunuzu ve gerçekte sizden bunu sorduğunuzu (tercihen telefonla veya video görüşmesiyle) doğrulamaksızın kimseye çevrimiçi para göndermemelisiniz. İnternette insanları para göndermeye zorlamak için birçok dolandırıcı var.

Mobil Ödeme Uygulamalarıyla En Büyük Sorun

Tüm bu uygulamaların artıları ve eksileri olsa da, genellikle dijital olarak para göndermeyle ilgili en büyük sorun, alıcının yaptığınız aynı mobil ödeme uygulamasını kullanamamasıdır. Örneğin, bir kişiyi para göndermek için PayPal’ı kullanırsanız, ancak alıcı PayPal’ı kullanmazsa, para kazanmak için PayPal hesabına kaydolmaları gerekir.

Bu durumdan kaçınmak zor, bu nedenle uygulamayı kurmanın ve hesap oluşturmanın kolay ve hızlı olması önemlidir. Tüm mobil ödeme uygulamalarını her zaman ihtiyaç duyduğunuzda hazır olacak şekilde kurabilirsiniz, ancak bu herkes için ideal değildir ve birçok kişi yalnızca bir mobil ödeme uygulaması için yer açmak ister.

Yarışmacılar

Denemek için altı popüler mobil ödeme uygulaması seçtik: Kare Para, Venmo, PayPal, Google Pay Gönder, Apple Pay Cash ve Facebook Messenger. Apple Pay Cash, bir mobil platforma (iOS) sahip olan bu altı kişiden yalnızca bir tanesidir ve mutlaka bir “uygulama” olmakla birlikte, içerecek kadar önemli olduğunu düşündük. Ayrıca, Western Union uygulamasında da bir şeyler attık, çünkü nerede olursanız olun, bir başkasına fiili nakit almanız gerekiyorsa, bu sizin en iyi seçeneğinizdir.

İLGİLİ: Telefonunuzda Apple Pay ve Google Cüzdan Nasıl Kurulur?

Tüm bu uygulamaların, para ekleyebilmek için bir banka kartı veya banka hesabı bağlayabilme yeteneği de dahil olmak üzere bazı benzerlikleri olduğunu unutmayın. Böylece, para ödeyebilirsiniz (böylece parayı banka hesabınıza geri aktarabilirsiniz). Ayrıca kredi kartlarını da (% 2-3 ücretle) destekliyorlar. Bununla birlikte, bu uygulamalardan hangisinin zamanınıza ve paranıza değdiğini görelim.

Apple Pay Nakit

iPhone kullanıcıları muhtemelen Apple Pay Cash’in, özellikle iMessage’a entegre edilmiş olduğundan ve kurulumu çok hızlı ve kolay olduğundan (özellikle de önceden bir banka kartınız varsa) gruptan yararlanan en kolay mobil ödeme platformudur. Apple Pay). Büyük dezavantajı sadece iPhone’larda çalışmasıdır, bu yüzden başka türdeki telefonlara sahip kişilerden para gönderemez veya para kazanamazsınız.

Sadece iPhone’lar arasında gönderme yapmak sizin için sorun değil, ancak daha iyi bir çözüm yoktur. IMessage’da Apple Pay Cash’i seçmek, bir dolar tutarı seçmek ve tıpkı bir metin mesajı gibi göndermek gibi hızlı ve kolaydır.

Venmo

Mobil ödeme uygulamalarını düşündüğünüzde, muhtemelen Venmo’yu düşünürsünüz. Bu grup, daha hızlı işlem yapmak için arkadaş ekleyebileceğiniz ve hatta arkadaşlarınızın son işlemlerini (bu tür bir şeye giriyorsanız) görebileceğiniz bir sosyal yönü sayesinde, gruptaki en popüler seçeneklerden biridir. Ancak, diğer herhangi bir Venmo kullanıcısına, ayrıca herhangi bir telefon numarasına veya e-posta adresine para gönderebilirsiniz (bu durumda, alıcı kayıt için talimatlar alır).

Venmo da PayPal’a aittir, bu da Venmo fonlarınızı, PayPal’ı bir ödeme şekli olarak alan çevrimiçi satıcılardan satın almak için kullanmanıza olanak tanır. Bu, bir web sitesi üzerinden ödeme yönteminden yararlanmak için bir PayPal hesabına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Bu da, bazı Venmo nakit paranız olduğunda işleri biraz daha kolaylaştırır.

PayPal

Dolayısıyla, Venmo PayPal’ın mobil ödeme uygulamasıyken, mobil ödeme göndermek ve almak için PayPal akıllı telefon uygulamasını da kullanabilirsiniz. Zaten bir PayPal hesabınız olması muhtemeldir, bu yüzden zaten ayarladıysanız sizin için uygun bir seçenek olabilir.

App olsa, ev hakkında yazmak için bir şey değil. Kayıt işlemi diğer mobil ödeme uygulamaları kadar hızlı ve kolay değildir ve bir başkasına bu diğer hizmetlerden daha fazla para göndermesi için birkaç tane daha musluk alır. Ayrıca, PayPal geçmişte bolca sıcak su içerisindeydi, özellikle de dondurucu hesaplar ve kullanıcılardan sahte nedenlerden dolayı para tutuyordu ya da hiç bir açıklama yapmadan.

Artı tarafta, PayPal hemen hemen her ülkede mevcuttur ve farklı bir para birimi kullanan birine para gönderiyorsanız, PayPal otomatik olarak ödemeyi gerekli para birimine dönüştürür. Yani, uluslararası kullanıcılar için harika.

Facebook haberci

Facebook Messenger çoğunlukla bir mesajlaşma platformu olarak bilinirken, diğer Facebook kullanıcılarına para göndermek ve almak için de kullanabilirsiniz. En iyi bölüm neredeyse herkesin Facebook’u kullanmasıdır, bu yüzden platformda hızla ve kolayca ödeme kabul edemeyen birini bulmak için zorlanırsınız.

Ancak, özel bir mobil ödeme uygulaması olmadığından, bir kişiye para gönderebileceğiniz ekrana ulaşmak için biraz gezinmeniz gerekir. Yine de o noktaya ulaştıktan sonra kullanımı oldukça kolaydır.

Google Pay Gönderme

Google Pay, Google’ın kendi mobil ödeme platformudur ve Google Pay Gönder, mobil ve mobil ödeme uygulamalarının adıdır. Android cihazlara özel olacağını düşündüğünüz halde, iPhone da dahil olmak üzere hemen hemen her platformda ve herhangi bir bilgisayardaki web tarayıcısında kullanılabilir.

Muhtemelen zaten bir Google hesabınız var. Bu nedenle, Google Pay’e kaydolmak oldukça basittir. İşlemi sonlandırmak için bir banka kartı bağlamanız gerekebilir.

Kare Para

Square Cash, orada en basit ve en temiz mobil ödeme uygulamalarından biridir. Bir hesaba kaydolmak hızlı ve kolaydır ve her defasında, para göndermeye başlamak için hemen bir tuş takımı ile karşılaşırsınız.

Square Cash’in belki de en iyi özelliklerinden biri, Square Cash hesabı olmasa bile, herhangi birinden para isteyip alabilmenizdir. Sadece kişisel “Cashtag” bağlantınızı gönderirsiniz ve tek yapmaları gereken dolar tutarını ve banka kartı bilgilerini girmektir.

Yine de, Square Cash’in en büyük dezavantajı, FDIC’nin sigortalı olmamasıydı, ki bu da hemen hemen her banka ve para uygulamasının kursu için göz önünde bulundurulduğu göz önüne alındığında büyük bir göze çarpan sorun. Yani muhtemelen hesabınızda çok miktarda para bulundurmamak en iyisidir. En azından, ne zaman olursa olsun yedek parayı bağlı banka hesabınıza geri göndermelisiniz.

Batı Birliği

Bu biraz farklı ve doğrudan konuştuğumuz diğer uygulamalarla rekabet etmiyor. İnsanlara, banka hesaplarına harcadıkları veya taşındıkları için dijital olarak para göndermezsiniz. Birinin banka hesabına para gönderebilirsin, ama bunun için banka hesap detaylarına ihtiyacın var. Bunun yerine, bu uygulamanın gerçek değeri, Western Union’ın eski hizmetinde modern bir çeşitlilik sunmasıdır: İnsanlara fiili nakit almak.

Bunu dahil etmek önemliydi çünkü diğerlerinin yapmadığı bir şey sunuyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, cüzdanınızı ve telefonunuzu kaybetmeyi hayal edin. İşleri hallederken, sana gelmek için paraya ihtiyacın olacak.

Hizmete kaydolduktan ve hesabınızı bağladıktan sonra, uygulamayı açarsınız, hedefe (dünyadaki 200 ülkede yarım milyon konumdan biri olabilir) ve göndermek istediğiniz miktarı ve diğer kişiyi girersiniz. Sonu konumu ziyaret edebilir ve nakitlerini alabilir.

Peki hangi uygulamayı kullanmalısınız?

“En iyi” mobil ödeme uygulamasının sizin için en uygun olanı olduğunu unutmayın . Arkadaşlarınızın çoğunun Venmo kullandığını fark ederseniz, bu muhtemelen en iyi bahistir. Benzer şekilde, bildiğiniz herkesin iPhone’ları varsa, Apple Pay Cash mükemmeldir.

Ama herkesin kullanabileceği çok yönlü, basit bir uygulama arıyorsanız, Square Cash kolayca benim favorim oldu – hem iOS hem de Android için mevcut, kullanımı gerçekten kolaylaştıran süper basit bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ayrıca, yeni bir kullanıcı için bir hesap açmak için oldukça hızlı ve ağrısızdır.