Telefonunuzu Ana Bilgisayarınız Olarak Kullanmak İstiyorsanız, Android Satın Almalısınız

Daha fazla insan, tek cihazlı bir hayata doğru ilerliyor ve akıllı telefonlar merkez sahneye çıkıyor. Böyle bir hareketi kendiniz düşündüğünüzde, bir Android telefona sert bakmalısınız. İşte nedeni.

Sadece bir telefon ile hayatta kalabilir mi?

Kaçınılmaz olandan önce “bunu yapmanın bir yolu yok” yorumlarından, bir şeyi açıklığa kavuşturalım: bu tarz bir yaşam tarzı herkes için değil. Yakınında bile değil. Aslında, bu bile yapabileceği hiçbir olası yolu var.

Ama bilgisayardan çalışmayanlar için gerçekten gitmek için kötü bir yol değil. Telefonlar her zamankinden daha güçlüdür ve gün içinde bile ihtiyaç duyulan birçok insandan daha fazla yer kaplar.

Durumdaki durum: eşim.

Bilgisayarına ihtiyacı yok (bir tane var, ama sık kullanmıyor) ve telefonundan neredeyse her şeyi yapıyor. Yani, şimdiye kadar, onun ana “bilgisayar”. Aslında, ben onun telefonundan yapabileceği şeylerin sayısı ve araştırma miktarı ile sürekli etkilendim.

Ama bu konuyla ilgili olarak beni ilk olarak düşünmeme neden oldu, çünkü bahse girerim ki böyle bir çok insan var ve bu sayı her gün büyüyor. İşlerin böyle kısa bir sürede nasıl geliştiğini ve değiştiğini görmek gerçekten güzel bir şey.

Bu hayatı yaşayabilecek kişilerden biriyseniz, Android'in sizin için en iyi OS olduğunu düşündüğümüz burada.

Neden Android, Yalnızca Cihazınız İçin Daha İyi?

İlk olarak, bu bir Android'e karşı iOS tartışması değil. Her ikisi de iyi işletim sistemleridir, ancak Android daha fazlasını yapıp hızlı bir şekilde yapmaya geldiğinde iOS'u dışarıda bırakıyor.

Çok Pencere

İLGİLİ: Android Nougat'ın Bölünmüş Ekranı Nasıl Kullanılır?

Çoklu görev söz konusu olduğunda, birkaç uygulama arasında hızlıca ileri ve geri geçiş yapabilirsiniz ya da aynı anda ikisini birden ekrana getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy telefonları gibi bazı Android cihazlar, birkaç yıl boyunca aynı anda bir çift uygulamayı aynı anda çalıştırabiliyorken, Android, Nougat (7.x) ile çoklu pencere için yerel destek aldı. Bu iyi, çünkü çok pencereli bir ortamda hiç olmadığı kadar çok uygulama olduğu anlamına geliyor.

Aksesuar Desteği

Bazen bir dokunmatik ekran yeterli değildir ve eğer daha uzun bir e-postaya kalem atmanız veya Facebook'ta havalandırma yapmanız gerekiyorsa (herhangi bir yargılama olmazsa), harici bir klavye sahip olmak için harika bir araçtır. Şimdi, iOS'un klavyeleri de desteklediğini biliyorum, bu da Android'e özgü değil.

İLGİLİ: Bir Android Telefon veya Tablet için Fareler, Klavyeler ve Oyun Yüzeylerini Bağlama

Ama Android'e özgü olanı biliyor musun? Fare desteği. PC benzeri bir deneyimi gerçekten çoğaltmak istiyorsanız, bunu bir klavye ve fare ile yapmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Tabii ki, neredeyse sadece nispeten küçük ekran üzerinde kamburlaşmanıza için klavye ve fare kapmak için saçma geliyor. İyi bir şey de Android harici monitörleri destekliyor! Aslında uyumlu bir yerleştirme istasyonu alabilir ve ardından bir kablo, bir klavye, monitör ve fare bağlayabilirsiniz. Efendim, evlat.

Alternatif olarak, cihazınızın ekranını kablosuz bir deneyim için Chromecast'e bağlı bir TV'ye de yayınlayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak biraz gecikme var, ama bir tutam işe yarayacaktı.

Tam klavye, fare ve monitör kurulumunu kazarsanız, Samsung, DeX bağlantı istasyonu ile bir adım daha ileriye götürür. Bu, telefonunuzu tam donanımlı bir PC'ye dönüştürür. Sadece cihazınızın ekranını yansıtmak değil, Android'i büyük bir ekranda kullanmanızı zorlaştırıyor, aslında geleneksel bir PC gibi daha fazla hissedilen tamamen farklı bir arayüz kullanıyor. Ve telefonunuzu şarj eder.

Uygulamalar ve Daha Fazlası

Genellikle bir bilgisayar kullanıyorsanız (örneğin, Microsoft Office, örneğin) Android için geçerli bir yedek bulabilirsiniz. Aslında, normalde bilgisayarımda kullanacağım uygulamaların yerine Chromebook'umda birkaç Android uygulaması kullanıyorum.

Bu, Android'in rekabete göre daha iyi bir uygulama seçimine sahip olduğunu söylemiyor çünkü bazı durumlarda bu doğru değil. Ancak, bu listedeki diğer şeylerle birleştirildiğinde, tam resim netleşmeye başlıyor: iki uygulama için aynı anda ekran, bir harici klavye / fare / monitör için aksesuar desteği ve çok pencereli desteğiniz var. karşılaştırılabilir – daha iyi değilse – uygulama seçimi.

Ana Bilgisayarınız İçin En İyi Android Cihazları

İlgilendiğiniz tüm bilgisayar kullanımı için bir cihaza geçiş düşüncesiyle işiniz bittiyse, muhtemelen hangi Android telefonlarını düşünmeniz gerektiğini merak ediyorsunuzdur. İyi haber: Senin için bir listem var.

Google Pixel 2 XL

Hepsine hükmedecek bir cihaz arıyorsanız, daha büyük bir telefon daha iyi bir seçim olacaktır ve Pixel 2 XL de büyük bir telefon. Tamamen başka bir şey anlamına gelen “büyük büyük telefon” ile karıştırılmamalıdır.

Ve Google tarafından sağlanan bir stok cihazı olduğundan, güncellemeleri hızlı ve düzenli bir şekilde alır. Piksel daima en güncel telefon çıkışıdır (tabii ki desteklendiği sürece).

Samsung Galaxy S9 +

Daha önce bahsettiğim DeX istasyonu size kazanan bir çözüm gibi geliyorsa, Galaxy S9 + başka harika bir seçim. Eğer her zaman “gerçek iş” için DeX ile kullanmayı planlıyorsanız, S9'u da düşünebilirsiniz. Bu biraz daha küçük, ama hala bölünmüş ekran ve ne için iyi bir boyut.

Ayrıca, S9 ve S9 + artık herhangi bir akıllı telefon üzerinde en iyi kameralara sahip, bu da her zaman bir avantaj. Burada bizim konularımızla ilgisi yok, ama yine de – daha iyi bir kamera her zaman, daha iyi, daha iyi.

Samsung Galaxy Note 8

Eğer gerçekten bir tek cihaz ayarları en iyi şekilde istiyorsanız, bunun doğal bir iyi bir seçim yapar bu listede, en büyük telefon, 6.3-inç anda Galaxy Note 8. görmezden zor. Ama aynı zamanda S-Pen gibi inanılmaz kullanışlı araçları da bir araya getiriyor.

S9 gibi, Note 8 aynı zamanda işletim sisteminin çekirdek bir parçası olarak çoklu pencereyi de destekliyor, Samsung DeX'i telefonla PC benzeri bir kurulum için destekliyor ve önyükleme yapmak için harika bir kameraya sahip. Bana göre, her şeyi yapan bir cihaz istiyorsanız en güçlü seçenek. S-Pen'in çok yönlülüğü, geniş ekran boyutu ve DeX uyumluluğu, yalnızca tek bir cihaza sahip olacağınız zaman bunu olağanüstü bir telefon haline getiriyor.