Terminal Kullanarak MacOS Güncellemeleri Nasıl İndirilir

MacOS güncellemelerini yüklemek için Mac App Store'u açmaktan bıktınız mı? Bunun yerine Terminali kullanın.

Mac App Store, özellikle eski Mac'lerde yavaş. Yeni Mac'lerde bile, mağaza güncellemeleri kullanmak için can sıkıcı. Bu nedenle, Mac App Store yazılımını Terminal'den nasıl güncelleyeceğinizi veya yükleyeceğinizi gösterdik, ancak bu yöntem MacOS'un kendisini güncellemenize izin vermez.

Endişelenme! Terminalden macOS güncellemelerini indirmek için yerleşik bir yöntem olduğu ortaya çıkıyor ve kullanımı zor değil. İşte hızlı bir öğretici.

Terminalden MacOS Güncellemeleri Yüklemek ve Yüklemek

Finder'ı kullanarak Uygulamalar> Yardımcı Programlar'a giderek bulabileceğiniz Terminali açın. Ardından, istemde softwareupdate -l yazın ve Return tuşuna basın. Bu komut sisteminizde mevcut tüm güncellemeleri listeler.

Tüm mevcut güncellemeleri indirmek ve yüklemek basittir: sadece softwareupdate -i -a komutunu kullanın ve siz de ayarlayın.

İndirme işlemi sırasında bilgisayarınızı kullanabilirsiniz, bu da güzel. Sonunda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenir.

Kurulumu tamamlamak için bunu yapın. Bu kolay olmadı mı?

Hızlı bir not: Mevcut güncellemelerin yalnızca birini yüklemek isterseniz, şunları yapabilirsiniz: sadece komut softwareupdate -i güncelle ve ardından güncellemenin tam adı tek tırnakta. Bu yöntemi sinir bozucu bulduk, ama her şeyi bir kerede kurmak istemediğinizde sizin için var.

Yüklemeden Terminalden MacOS Güncellemelerini İndirin

Mac App Store'da, kurulumu tetiklemeden manuel olarak bir güncelleme indirmek için hiçbir yol yoktur. Bu sinir bozucu, ancak Terminali kullanarak bu konuda çalışabilirsiniz.

İlk olarak, yukarıda yaptığımız gibi, softwareupdate -l kullanarak tüm mevcut güncellemeleri listeleyin.

Tüm bu güncellemeleri, softwareupdate -d -a komutunu kullanarak yüklemeden indirebilirsiniz.

İndirme işleminden sonra Mac App Store'dan güncellemeler yükleyebilirsiniz, eğer isterseniz: indirme adımını atlayacaksınız. Önceki bölümde ele aldığımız kurulum terminali komutlarını da kullanabilirsiniz.

Tabii ki Terminal herkes için değil. Tüm bunlar çok işe yaramazsa, MacOS güncellemeleri macOS ayarları kullanılarak kurulduğunda kontrol edebilirsiniz.