Ton Işıklarınızı Mac veya PC'nize Nasıl Eşitlersiniz?

Mac veya PC'nizde oyunlar oynar, film izler, müzik dinler veya başka türden eğlence tüketirseniz, Philips Hue ışıklarınızı oynattığınız veya izlediğiniz her şeye eşitleyebilirsiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı.

Bunu başarmak için, bazı Hue ışıklarının (yalnızca renkli ampullerin senkronizasyona izin vermesi) yanı sıra PC'nizde bulunan Hue Sync uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle, telefonunuzdaki Ton uygulamasında bir Eğlence Alanı kurmanız gerekecek. Hue Sync uygulaması, hangi ışıkların senkronize edileceğini belirlemek için Eğlence Alanları'nı kullanır.

Birinci Adım: Hue Mobile Uygulamanızda Eğlence Alanı Kurun

Bir Eğlence Alanı kurmak için mobil Ton uygulamasını açın ve ardından ekranın sağ alt köşesindeki “Ayarlar” sekmesine dokunun.

İLGİLİ BİLGİLER: Philips Hue Işıklarınızdan En İyi Nasıl Çıkabilirsiniz?

Listeden “Eğlence Alanları” nı seçin.

En alttaki “Alan Yarat” a basın.

Işıkları eğlence ile senkronize etmek istediğiniz odayı seçin. Mac'im ev ofisimde olduğu için o odayı seçiyorum.

Ardından, o odada bulunan, hangi özel ampulleri eğlence ile senkronize etmek istediğinizi seçin ve ardından alttaki “Devam” a basın.

2. nesil Hue ampulleri veya daha eski birini seçtiyseniz, ışıkların bu tür bir etkinlik için optimize edilmediğine dair bir uyarı alabilirsiniz. Endişelenme, yine de: bunun için hala iyi çalışırlar. Devam etmek için alttaki "Anladım" a hafifçe vurun.

Ardından, kullanacağınız ışıkları açın ve ardından uygulamada “Lights Are Ready” öğesine dokunun.

Oradan, uygulamadaki her ampul simgesini sürükleyip bırakacak ve ardından onları gerçek odanıza yerleştireceğiniz yere yerleştireceksiniz. İşiniz bittiğinde, alttaki “Test Alanı” düğmesine basın.

Ampuller yanıp sönmeye başlayacak. Uygulamada gösterilenle eşleştiğinden emin olun ve ardından devam etmek için "Mükemmel Eşleme" düğmesine basın.

Şimdi, her bir ampulün doğru yerini doğrulamak için her ampul kendi kendine yanıp söner. Her şey kontrol ediliyorsa, alttaki “All Good” düğmesine basın.

İkinci Adım: Mac veya PC'nizdeki Ton Eşitleme Uygulamasını Kurun

Eğlence alanınız oluşturuldu ve artık Mac veya PC'nizdeki Hue Sync uygulamasını kurmaya devam edebilirsiniz. Buna başlamak için uygulamayı her zamanki gibi indirin ve yükleyin (işlem diğer uygulamalarla aynıdır). Ateşleyin ve ardından “Köprü Ara” düğmesine tıklayın.

Uygulama, Hue Bridge'inizi bulduğunda, şartlar ve gizlilik politikasının yanındaki kutuyu işaretleyip “Bağlan” düğmesine basın.

Bundan sonra, Hue Bridge'deki büyük yuvarlak düğmeye basmanız istenecek ve yaklaşık 15-20 saniye sürecek.

Ardından, Hue mobil uygulamasında oluşturduğunuz eğlence alanını seçin.

Artık Hue Sync'i kullanmaya başlamak için hazırsınız. En üstteki bölüm eğlence alanınızı gösterir ve bölgedeki ışıkların yanması için bir düğme ve ayrıca parlaklığı kontrol etmek için bir sürgü sunar. Mobil cihazınızı kullanmadan ışıklarınızı kontrol etmenin kolay bir yolu.

Bunun altında, uygulama ile kontrol edebileceğiniz dört şeyi temsil eden dört düğme göreceksiniz: Sahneler, Oyunlar, Müzik ve Video.

“Sahneler” düğmesine dokunun ve pencerenin altında, kurduğunuz sahnelere karşılık gelen düğmeleri görürsünüz. Bunlar ışıklarınızı PC'nize senkronize etmiyor; Farklı statik sahneleri etkinleştirmek için sadece kısayollar sağlarlar.

Diğer üç düğme (Oyunlar, Müzik ve Video) temelde aynıdır. Işıkların yoğunluğunu ayarlamanıza izin veren düğmeler sağlarlar (yani renk değişikliklerinin ne kadar dramatik olduğunu gösterirler). “Müzik” modu ayrıca bir avuç renk paletinden seçim yapmanızı sağlar.

Oyunlara ve videolara senkronize olan ışıklar kadar, aslında monitörünüzde hangi renklerin görüntülendiğinden daha fazla bir şey değil (ve bazı efektleri belirlemek için isteğe bağlı olarak ses kullanıyor). Bu yüzden mutlaka bir oyun oynamanıza veya ışıklarınızın senkronize edilmesi için bir film izlemenize gerek yoktur. Ancak, bir tür video oynatıyorsanız, Hue Sync'in masaüstünüzden veya diğer pencerelerden renk almaması için tam ekran modunda olduğundan emin olmak istersiniz.

Ne yazık ki, Hue Sync'i kullanmayı bitirdiğinizde ve kapattığınızda, Hue ışıklarınız uygulamayı başlatmadan önce içinde oldukları duruma geri dönmeyecek, bu yüzden içeri girmeniz ve manuel olarak ışıkları kapatmanız gerekecektir. nasıl olduklarını. Uygulama aynı zamanda renkli olmayan ampulleri de desteklemez, bu da mantıklıdır, ancak tüm Hue ışıkları için en azından bir çeşit destek olsaydı harika olurdu.