Tüm Aletleriniz Ne Kadar Elektrik Kullanıyor?

Her ay genel olarak ne kadar elektrik kullandığınızı biliyorsunuz, çünkü faturayı ödüyorsunuz. Ancak, her bir cihazın tek tek ne kadar elektrik kullandığını ve toplam kullanımınıza ne kadar katkıda bulunduğunu da öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ: A / C Üzerinden Tasarruf Sağlamak için Evinizin Hava Akışını Nasıl Optimize Edeceksiniz?

Evinizdeki her elektrik bağlantısını izleyen hoş bir ekipmanınız olmadıkça, enerji kullanımının tek tek cihazlarda ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Aylık faturanız genel kullanımınızı gösterir, ancak bu kadar. Bununla birlikte, genel ortalamalara bakarak, kullanımınızı hesaplayarak ve bazı durumlarda kendi araştırmanızı yapmak istiyorsanız Kill A Watt adlı şık elektrik monitörünü kullanarak, cihazlarınızın ne kadar elektrik kullandığı hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz.

Önce bir elektrikli veya gaz aleti olup olmadığını kontrol et

Başlamadan önce, cihazlarınızın elektrik ya da doğalgazdan arındırılmış olup olmadığını kontrol etmek önemlidir (bazı evlerde ayrıca ısıtma için propan ya da yağ da vardır, fakat konutların büyük çoğunluğu için elektrik ve gaz bağlantınız olacaktır).

Su ısıtıcınız, fırın, ocak, fırın ve çamaşır kurutucunuz gibi aletler çok iyi elektrik yerine doğal gazla beslenebilir. Bulmanın kolay bir yolu, bağlantıların ardındaki cihaza (ya da su ısıtıcınızdaki gibi hemen ön tarafa) bakarak bakmaktır.

Elektrik prizine açıkça takılırsa, elektrik tükendiğini bilirsiniz. Bununla birlikte, bir kapama valfine (yukarıda resmedilen gibi) bağlı, esnek, oluklu bir hortum (büyük olasılıkla parlak sarı olacaktır) görürseniz, cihaz gaz tükenir.

Eğer doğal gazdan kaçan cihazlarınız varsa, o zaman aslında paranızda şanslısınız demektir, çünkü doğal gazın maliyeti elektrik maliyetinden iki ila üç kat daha ucuzdur. Ancak, cihazlarınızın çoğunun elektrik kullanması durumunda, elektrik faturanız her ay sizin en büyük kullanım giderlerinden biri olabileceğinden, ne kadar kullandıklarını bilmek önemlidir.

İLGİLİ: Büyük Ev Aletleri Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Elektrik Maliyeti Ne Kadardır?

Elektrik maliyeti, bulunduğunuz yere ve elektrik şirketinizin kim olduğuna bağlı olarak değişir. Elektrik faturanıza bakarak, elektrik şirketinin web sitesine giderek veya onları sorarak ve sorarak elektrik için ödediğiniz oranı genellikle öğrenebilirsiniz.

Elektrik için ne kadar ödediğiniz, kilovat-saat (kWh) ile ölçülür ve ortalama maliyet, kWh başına 0,09 ila 0,15 $ arasında, bazen de bulunduğunuz yere bağlı olarak bazen daha fazla ve bazen daha azdır. Ama tam olarak kilovat saat kaç?

Bir kilovat saat, bir cihazın güç tüketimi (kilowatts) alınarak ve ne kadar süre (saat cinsinden) çalıştığıyla çarpılarak ölçülür. Örneğin, 1000 watt gücünde (veya 1 kilowatt) çalışan ve iki saat açık olan bir ısıtıcı, 2 kilowatt saat elektrik tüketmiştir. Eğer sadece yarım saat için açık olsaydı, o zaman 0.5 kilowatt-saat kadardı.

Aletlerim Ne Kadar Elektrik Kullanıyor?

Milyon dolarlık bir soru! Ya da en son elektrik faturasına bakarsanız en azından 114.56 dolarlık bir soru. Büyük ev aletleriniz, evinizdeki en çok enerji tüketen cihazlardan bazılarıdır, bu yüzden size ne kadar maliyet verdiklerini bilmek her zaman iyi bir fikirdir.

Maliyetin büyük ölçüde cihazın yaşına (daha yeni, daha fazla enerji verimli demektir), ne kadar kullandığını ve bölgenizdeki elektrik oranınızın ne kadar yüksek veya düşük olduğuna bağlı olduğunu unutmayın – buzdolabınızı çalıştırma maliyeti Örneğin, bir başkasından çok daha yüksek veya daha düşük.

İLGİLİ: Evinizin Gereçleri Nasıl Bakım Yaparlar?

Bununla birlikte, aşağıda sıralanan bazı ev aletleri ve aylık ortalama işletme maliyeti, 0.11 $ / kWh'lik bir orana ve evin etrafındaki tipik kullanıma göre hızlı bir şekilde çöküyor.

Editör Notu: Bu kullanım frekanslarına bir göz atın ve bunlardan herhangi birinin düşük veya yüksek göründüğünü bana bildirin.

  • Buzdolabı: Ayda 5,61 dolar (cihazın yaşına bağlı olarak)
  • Mikrodalga: Ayda 0,35 dolar (günde 5 dakika bazında)
  • Fırın & Soba: Ayda 5.85 $ (günde bir saatlik karışık kullanıma göre)
  • Bulaşık makinesi: Ayda 5.24 $ (günde bir yüke göre)
  • Çamaşır Yıkama ve Kurutma Makinesi: Aylık 18,30 $ (günde bir yüke göre)
  • Merkezi Isıtma / Soğutma: Ayda 49.50 dolar (ayda 150 saatlik çalışma süresine göre)
  • Su Isıtıcı: ayda 48 $

Referans verdiğimiz grafikleri, bilgisayarları ve daha fazlasını içeren çok daha fazla öğeyi kontrol edebilirsiniz. Yine, bazı cihazlarınız elektrik yerine doğal gazdan çıkabilir, böylece elektrik maliyetlerine kıyasla ortalama olarak daha az ödeme yapabilirsiniz.