Tüm Instagram'da Nasıl Sizde Bulunmaktadır?

Instagram fotoğraflarınızı paylaşmak için bir yerdir ve sadece çoğu sosyal ağlar gibi, bazı garip ve muhteşem şeyler üzerinde sekmeleri tutar. Ne tür izler sürdüğünü hiç merak ettiniz mi? İşte hepsini görmek için nasıl.

Çoğu sosyal ağ veri toplar; deneyimi kendi ihtiyaçlarımıza göre şekillendirmelerine yardımcı olur. Arama geçmişleri, daha fazla etkileşimde bulunma olasılığımızı görebilmemiz için reklamları daha fazla görmek istemediklerimizi ve evet de bilerek reklamları sunmalarına izin verir. Bu mutlaka kötü bir şey değil ve en ilginç olanı perdenin arkasını görmemiz. Sonuçta, bu tür verilerin kolayca bulunabileceği sık değildir.

Instagram, üzerinde topladığı verilerin tümünü görmeyi mümkün kılar ve hepsi tek bir yerde saklanır. Daha az kullanışsız, Instagram uygulamasının kendisinde bulamazsınız ve Instagram'ın bir web varlığına sahip olduğu için affedilmiş olsanız bile, şirketin size sunduğu verileri görmek için gitmeniz gereken yer orasıdır.

Toplanan Tüm Veriler Nasıl Görülür

Başlamak için Instagram'ın Erişim Aracı olarak adlandırdığı şeye gidin; Instagram Instagram bu sayfayı başka türlü bulmayı kolaylaştırmaz. Devam etmek için Instagram kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekebilir.

Bir sonraki sayfada Instagram'a katıldığınız tarihten başlayarak her türlü bilgiyi görebilirsiniz. Instagram arama geçmişiniz gibi belirli bir şeyle ilgili daha fazla bilgi görmek için bir girişi tıklayın.

Burada bilgi hazinesi var, bazıları oldukça şaşırtıcı. Örneğin, Instagram Hikayesinde bir soruyu hiç yanıtladınız mı? Emoji sürgülerinden birine ne dersin? Instagram ikisini de hatırlar ve ne zaman yaptığınızı ve hikayesini etkilediğiniz kişiyi gösterir.

Diğer ilginç bilgi parçaları, etkileşime girdiğiniz anketleri ve takip ettiğiniz tüm etiketleri içerir. Adınızı veya kullanıcı adınızı hiç değiştirdiyseniz, hepsi de günlüğe kaydedilir.

Belki de hepsinden daha ilginç olanı, ilgi alanlarınızın neler olduğuna inandığınıza bağlı olarak hangi reklamların Instagram gösterdiğini görebilirsiniz.

Bu oldukça şaşırtıcı değil mi? Artık Instagram'da bulunan tüm bilgileri bildiğinize göre, sizi rahatsız ediyorsa hesabınızı tamamen silmeyi düşünebilirsiniz.