Tüm PC Oyunlarınızı Playnite İle Tek Bir Yerde Görün

Playnite

Eğer bir PC oyuncusuysanız, muhtemelen çok fazla oyun mağazası kullanıyorsunuzdur. Steam, Epic, Origin, Uplay, Twitch, GOG, Battle.net, Bethesda – devam ediyor. Playnite, tüm PC oyunlarınız için evrensel bir kütüphanedir ve açık kaynak kodludur.

Playnite'ı kullanmak basittir: Windows için ücretsiz Playnite uygulamasını indirip yükleyin, hızlı kurulum işlemine geçin. PC'nizi yüklü oyunlar için otomatik olarak tarar ve Playnite uygulama penceresinde gösterir. Playnite, Battle.net, Bethesda, Epic, GOG, itch.io, Origin, Steam, Twitch ve Uplay'i destekliyor.

İşte bu neden harika: Playnite bunların hepsini otomatik olarak yapıyor. Uygulamayı her başlattığınızda, yeni oyunlar tarar ve taramayı manuel olarak da tetikleyebilirsiniz. Sadece F5'e basın veya menü> Oyun Kitaplığını Güncelle> Tümünü Güncelle'yi tıklayın. Playnite'in hesaplarınıza bağlanmasını bile sağlayabilirsiniz, böylece bu özellik isteğe bağlı olmasına rağmen size sahip olduğunuz ancak şu anda yüklemediğiniz oyunları gösterebilir.

Ayrıca oyunları pencereye sürükleyip bırakarak manuel olarak da ekleyebilirsiniz; bu, Minecraft , Windows Mağazasından satın aldığınız oyunları ve istediğiniz herhangi bir şeyi ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Playnite de emülatörleri destekliyor.

Bir oyun oynamak istediğinizde “Oynat” düğmesine tıklayın; Playnite uygun başlatıcıyı otomatik olarak başlatacak ve oyuna başlayacaktır. Ayrıca tam ekran arayüzü açabilirsiniz (F11 tuşuna basın) ve oyunlarınızı başlatmak için bir oyun kumandası kullanabilirsiniz.

Çok fazla sayıda oyun rampasını görev çubuğunuza sabitlemek ve ardından hangi oyunların nerede olduğunu hatırlamaya çalışmak yerine, bunları tek bir uygulamada görebilirsiniz. Apex Legends , Fortnite ve Overwatch gibi oyunlar Steam'de sahip olduğunuz tüm oyunlarla aynı başlatıcıda olacak. Twitch Prime veya Epic Game Store'dan alacağınız ücretsiz oyunlar da diğer oyunlarınızla birlikte orada olacak.

Web sitelerinde, forum konularında ve Reddit'teki yayınlarda yayınlanan Playnite oyununu görmeye devam ediyoruz. Bu güçlü ağızlık kelimesi denememiz için bize ilham verdi ve bu harika.