Twitter'ın Gelişmiş Filtreleriyle Kötü Tweet'leri Gizleme

Twitter, dünyanın karşısındaki fikir sahibi kişilerle fikir alışverişinde bulunmak için harika bir yer olabilir. Ama aynı zamanda suistimal dolu olabilir. Filtrelerin devreye girdiği yer burasıdır ve işte iPhone'da nasıl çalıştıkları.

Twitter, resmi iPhone uygulamasını kullanırken gürültüyü filtrelemek için birkaç yol sunar. Her ikisi de insanların yaşamınıza girmesini engellemenin ve değerli hiçbir şey sunmamanın bir yolunu gösteriyor – Twitter haberlerde kendisini çok sık buluyor. Tüm gürültüyü filtrelemek için bir yol arıyorsanız, ancak Twitter'ın sunduğu her şeyden zevk alıyorsanız, birkaç geçişi değiştirmek tam olarak bunu yapabilir.

Kaplamak üzere olduğumuz ayarlar yalnızca resmi Twitter uygulaması için geçerlidir. İPhone uygulamasını kullandık, ancak işlem Android'de aynı. Twitter, başka yerlerde keyif aldığımız bazı özelliklere sahip olmamasına rağmen, kendilerini “güçlü kullanıcılar” olarak değerlendiren kullanıcılar için uygulamasını daha kullanışlı hale getirmek için bazı önemli adımlar attı. Yine de, Twitter çoğu insanın kullandığı uygulama, bu yüzden bu harika filtreleri nerede bulacağınız işte.

Kalite Filtresini Etkinleştirme

Twitter Kalite Filtresi, Twitter uygulamasındaki Bildirimler sekmesinden "düşük kaliteli içeriği" filtreleyecektir. Takip ettiğiniz veya etkileşime girdiğiniz kişilerden gelen tweetler size ulaşmaya devam edecek, ancak yabancıysa, asla görmeyeceksiniz.

İLGİLİ: Twitter'ın “Kalite Filtresi” Ne Yapar?

Kalite Filtresini açmak için Twitter'ı açın ve Bildirimler zaman çizelgesini açmak için ekranın altındaki zile dokunun.

Ardından, ayarlara erişmek için sağ üst köşedeki dişliye dokunun.

Ardından, “Bildirimler” e dokunun.

Son olarak, “Kalite Filtresi” ni “Açık” konumuna getirin.

Gelişmiş Filtreleri Etkinleştirme

Filtreleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Gelişmiş Filtreler bulunduğu yerdir. Yine, Twitter'ı açın ve ekranın altındaki zil simgesine dokunun.

Sağ üst köşedeki dişliye dokunun.

Şimdi, “Bildirimler” e dokunun.

Ardından, etkinleştirilebilecek tüm filtrelerin listesini görmek için “Gelişmiş filtreler” e dokunun.

Seçilebilecek birkaç filtre vardır ve hepsi Bildirimler zaman çizelgesinde kimlerin açılabileceği konusunda daha ayrıntılı kontrol sunar. Akıllıca seçim. Seçimi “Açık” konuma getirerek seçimlerinizi yaptıktan sonra, “Bitti” ye dokunun.

Twitter, takip etmediğiniz, sizi takip etmeyen, yeni bir hesapla, varsayılan profil fotoğrafı olan, e-postalarını onaylamayan veya telefon numaralarını onaylamayan kişilerden gelen bildirimleri susturmanıza olanak tanır.

Ve hepsi bu kadar. Tebrikler, burnunu kimin sokabileceğini kontrol ettin.