Uber Might Dur Sürücüleri Adres Geçmişinizi Arıyor

Uber sürücünüz tam anlamıyla nerede yaşadığınızı bilir ve unuturlarsa yukarı bakabilirler. Uber ikinci noktayı değiştirmeyi düşünüyor.

Uber sürücüleri şu anda sürücü geçmişinde gezinebilir ve aldıkları yerleri görüp bırakabilirler. Uber hesabınızı silseniz bile bu bilgilere sürücüler erişebilir. Bu, sürücünün stalking ve diğer gizlilik ihlallerini mümkün kıldı.

Şimdi Uber, bir pilot programın parçası olarak bazı sürücüler için kesin bırakma ve teslim alma bilgisini tam olarak görmezden gelerek tam bir yer yerine genel bir alan gösteriyor.

İşte Gizmodo için yazdığı Kate Conger:

Kadınlar, kadınları izlemek veya taciz etmek için uygulama aracılığıyla sağlanan telefon numaralarını ve adresleri kullanan çeşitli binmek-istekli platformlarda sürücüleri ile ürpertici deneyimler hakkında yıllardır konuştular. Engelleme adresleri sürücülere ekstra bir koruma katmanı sağlayacaktır. Bu değişiklik aynı zamanda Uber’in, teknoloji şirketlerinin kullanıcıların verilerini silmesine izin vermesini gerektiren ve aynı zamanda şirketlerin kendi verilerine erişmelerine olanak vermesini gerektiren Avrupa Birliği’nin yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliğine uymasına da yardımcı olacak.

Bunun bir deneme olduğunu ve Uber’in bu politika standardını ileride yapabileceğini veya yapmayacağını unutmayın. Bu endişe verici bir şey varsa, bundan sonra arabalarla buluşmak için evinizden birkaç blok yürüyüş yapmayı düşünebilirsiniz.