Ubuntu 18.04 LTS artık Microsoft Store'da

Windows 10: Ubuntu'nun en yeni sürümü olan 18.04, Microsoft Mağazasında mevcuttur ve size en sevdiğiniz Bash kabuk komutlarının güncel sürümlerini sunar.

Windows 10'daki Linux bash kabuğunu nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı gösterdik ve bu çalışmayı gerçekleştirmek için buradaki talimatları uygulamanız gerekecek.

Şimdiye kadar Microsoft Store'da sadece Ubuntu 16.04 sunuldu. Yeni sürüm 16.04 yerine geçmez ve ayrı bir listeye sahiptir, yani teoride ikisini de kurabilirsiniz (gerçekten de somurtmak istiyorsanız, openSUSE ve Fedora'nın yanında).

İşte resmi bir Microsoft blog yazısında yazan Tara Raj:

Birkaç farklı Ubuntu uygulamasının neden olduğunu ve bunlarla ne yapmayı planladığımızı soruyor olabilirsiniz. Mağazada gördüğünüz Ubuntu uygulamaları Canonical tarafından yayınlanmaktadır. Uygulamaları serbest bırakmak ve WSL'de test etmek için onlarla ortak çalışıyoruz. Canonical'ın LTS programına göre, Ubuntu 16.04 ve 18.04, 3 yıl boyunca destekleniyor. Bu örtüşmeyi akılda tutarak, “Ubuntu” hala 16.04 ve “Ubuntu 18.04” olarak adlandırılmıştır. Mağaza açıklamalarını güncelleyeceğiz ve kısa bir süre sonra.

Ubuntu'nun iki versiyonunun Mağazada olması biraz kafa karıştırıcıdır, ancak herkes için bir güncelleme yapmak neredeyse kesin bir şey olacaktır. Bu sayede insanlar istedikleri zaman sürüm değiştirmeye karar verebilirler.